Тоді газети писали...

Тоді газети писали...


80 років тому

Футбол

На спортовому стадіоні в Луцьку відограно футбол між поліційним і військовим клюбами у зв’язку з від’їздом ком. Гелера з Луцька. Після спільної фотографії до ком. Гелера промовляли п.п. Банасяк, Досік, Барановський, д-р Шпак і презес Оловинський, які підкреслили у своїх промовах заслуги ком. Гелера в справі спорту. Ком. Гелер зі зворушенням відповів на ці вирази сердечності.

(«Українська нива», 1934 р.)

75 років тому

«Герой праці»

Совітський уряд впровадив з днем 1 січня новий титул «героя праці», що його будуть надавати найпрацьовитішим робітникам. Рівночасно завели ордери за «геройство праці» та за «добрі вислови праці». Хто одержить такий ордер, матиме право безплатного переїзду поїздами. Видно, Соловки та розстріли не дуже заохочують робітників до праці, то большевики видумують нові способи.

(«Шлях», 1939 р.)

60 років тому

Не дбають про споживачів

У Любомльському р-ні незадовільно проводиться будівництво магазинів. Кошти, відпущені на це, не використовуються. Дуже повільно споруджуються магазини в селах Підгородно, Запілля та інших. В шести селах району зовсім нема магазинів.

В чайній та буфетах Любомля, на жаль, нема господарської кмітливості та ініціативи. Меню чайної одноманітне, їжа готується несмачна, овочевих страв нема ні влітку, ні взимку, в приміщенні брудно. В книзі скарг багато записів, але завідуючий чайною тов. Михальчук дивиться на все крізь пальці.

(«Радянська Волинь», 1954 р.)

35 років тому

Розмова про подвиг

Викладацький склад та учні вечірнього машинобудівного технікуму провели науково-теоретичну конференцію по книзі Генерального секретаря ЦК КПРС, Голови Президії Верховної Ради СРСР тов. Л. І. Брежнєва «Цілина». З цікавими рефератами «Подвиг цілини», «Участь комсомольців і молоді в освоєнні цілинних земель» виступили викладачі – учасник освоєння цілинних земель В. Л. Бородін та Л. Й. Шкандрій.

(«Прапор Леніна», 1979 р.)

25 років тому

Ні дня без знахідок

Нещодавно на території Старого міста працівники історико-культурного заповідника знайшли начиння та вироби стародавньої кузні. А цими днями під час розчистки підвалів і фундаментів стародавніх споруд по вулиці Карла Лібкнехта, яку проводять спільно з працівниками заповідника члени кооперативу «Сервіс» Луцького шовкового комбінату. Знайдений склад готового взуття і заготовок невідомого луцького майстра початку ХХ ст.

До слова. Вулиця Карла Лібкнехта до радянських часів мала в різні періоди  такі назви – Троїцька, Домініканська, Поштова. Після 1991-го не повернули жодної історичної назви, а перейменували на честь Михайла Драгоманова.


На фото: вулиця Карла Лібкнехта (нині Драгоманова) у радянські часи.

10 років тому

Ринковий статус України

Німеччина сприятиме Україні отримати ринковий статус. Про це сказав Герхард Шрьодер на спільній із президентом України Леонідом Кучмою прес-конференції за підсумками 5 українсько-німецьких консультацій, що відбулися вчора в Берліні. У свою чергу Леонід Кучма подякував Шрьодеру за підтримку Німеччиною євроінтеграційних прагнень України, а також за сприяння в отриманні нею статусу країни з ринковою економікою і вступі до Світової організації торгівлі.

(«Досвітня зоря», 2004 р.)

5 років тому

Гаражі демонтують

У Луцьку демонтують самовільно встановлені гаражі, що в народі називають «черепашками». Як стверджує директор департаменту ЖКГ міста Владислав Стемковський, лише на території жеку №1 без дозвільної документації, з порушенням усіх норм розташовано 107 таких металевих конструкцій.

 («Волинська газета», 2008 р.)

 

За матеріалами Державного архіву у Волинській області

підготувала Наталія ГЛАВНІЧЕК.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (612) - 86.1%
Пізно (26) - 3.7%
Яка різниця? (14) - 2%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (24) - 3.4%
Мені байдуже (30) - 4.2%