Донос від аноніма

Донос від аноніма

В боротьбі за сфери впливу активізувалися навіть «онуки Павлика Морозова»?

Більшої зухвалості за свою понад сорокарічну журналістську практику в різних обласних, республіканських виданнях і на телебаченні не доводилося зустрічати – хтось від мого імені написав заяву-донос із додатками на 47-ми сторінках!
Кляуза на колишнього першого заступника ГУ ДФС у Волинській області, керівника податкової поліції Олега Гириковича пішла розтиражованою аж у 11  державних контролюючих організацій! Зокрема, в Офіс президента України, ГПУ, НАЗК, НАБУ, ДБР, ДПС, різні контролюючі, митні та фінансові установи, до волинських податківців... 
Очевидно, що основною метою було скомпрометувати і очорнити його, не допустити до участі в конкурсі на посаду керівника управління податкових перевірок, трансферного ціноутворення та міжнародного оподаткування або зробити так, щоб він в цьому конкурсі програв. 
Знаю Олега Гириковича давно як професійного фахівця, доводилося звертатися  до нього під час проведення журналістських розслідувань. Здебільшого знаходили порозуміння. Наведу два випадки. 
Пригадую, торік опублікував розслідування про те, як прокурор Василь Петрук, слідчий поліції  Володимир Ухо, співробітник Управління захисту економіки ГУ ГНацполіції у Волниській обалсті Ігор Бабула більше трьох років пресували, оббирали і безпідставно судили за злочини, які не вчинялися, підприємців, що торгували агрохімією. Тільки у двох бізнесменів вилучили гербіцидів на 8,5 млн грн, які невідомо куди зникли... 
Подібних випадків в області було більше десятка. Згодом вилучена продукція, як стверджує один з пограбованих Володимир Нагурний, знову потрапляла на ринок через громадянина Молдови… Колишній прокурор області Віктор Швидкий, як і слідчі СБУ, які мали розслідувати злочинні дії громадян Петрука, Уха і  Бабули, лише демонстрували видимість роботи. А от Олег Гирикович зумів притягнути до відповідальності одного з нелегальних підприємців, довести справу за фіктивне підприємництво до суду. Та  надалі СБУшники і прокурори провадження з гербіцидами зам’яли.  Мільйони від їх реалізації виявилися вагомішими за Закон. 
Чи не віддячила мафіозна братія перевертнів у погонах Олегові Гириковичу за зрив цієї надприбуткової кримінальної схеми, написавши від мого імені доноси?
Ще одна незавершена історія. Два роки тому Вищий адміністративний суд України, здавалося б, поставив крапку у зловживаннях, правопорушеннях і безпідставних штрафних нарахуваннях на мільйони гривень податківців Волині до підприємства «Панхім», визнавши всі дії фіскалів незаконними. Тут особливо «відзначилися» прокурор Леся Кухтей-Хилюк та податківець Сергій Самаєв, які три роки знущалися над підприємством, незаконно, без рішення суду, вилучали нафтопродукти, частину з них розікрали, довели підприємство до знищення. Проти Сергія Самаєва, а згодом і проти Лесі Кухтей-Хилюк було відкрито кримінальні провадження. Олег Гирикович тоді  наполягав на притягненні Сергія Самаєва до відповідальності. Та тут втрутилися, як кажуть, «вищі сили», і горе-податківця, не зважаючи на відкрите провадження, звільнили… за власним бажанням. 
Але його колеги нічого не забули і вже в цьому році тими ж незаконними, і це уже підтверджено судами, брудними методами почали нові розправи над партнерами  «Панхіму», забуваючи просту істину, що завжди так тривати  не буде. Та це вже тема для окремого журналістського розслідування.
Сам же Самаєв  успішно влаштувався в… структуру іншого правоохоронного органу. Відтак, Олегові  Гириковичу і в даному випадку могли «подякувати»  й за принципову позицію й щодо цієї справи.
Не буду переповідати всю нісенітницю, описану в заяві ніби-то від мого імені. Висловлю власні міркування. Писав цей опус хтось із колег Олега Гириковича. По-перше, тут багато, як кажуть, кабінетної інформації, яку могли знати тільки ті, хто працює поруч. По-друге, заява скерована одинадцяти адресатам, але вказано не всі прізвища керівників установ, а тільки податкових і митних органів України і двічі – області.  Тобто,  писала людина з системи… Моральний бік цієї кляузи хай залишається на совісті того, хто писав.
Очевидним для мене є те, що більшість правоохоронних і контролюючих органів Волині (і не тільки) об’єднує не Закон, а свавілля і корупційні схеми, що приносять вигоду. Від тих, хто не хоче брати в них участі, наскрізь прогнила система намагається позбутися, щоб потім корупціонерам самим не відповідати за скоєне. Ніяк не хочу впливати на комісію, конкурсантом якої є Олег Гирикович, просто висловив свою суб’єктивну думку і підтвердив її конкретними прикладами.
Кілька слів про саму заяву-кляузу. Дійсно, свої опубліковані журналістські розслідування надсилаю відразу в правоохоронні органи і відкриваю кримінальні провадження, або відправляю на реагування в різні державні установи з коротким супровідним текстом надати правову оцінку виявленим фактам корупції і зловживань в прокуратурі, поліції, СБУ, органах влади та вжити заходів відповідно до вимог чинного законодавства. 
Хтось знав цю методику, але відправив адресатам від мого імені лише скаргу без публікації самого журналістського розслідування і супровідного тексту. До того ж, усі відправлення мною чи помічниками здійснюються через електронну пошту громадської організації «Громадський захист Волині» (ГО «Гроза» на FB), яку очолюю. Автор цього пасквілю просто анонімно підкинув (щоб не засвічуватися на пошті чи в електронній мережі) листи в скриньки заяв  управлінь ДПС та ДФС області. Виясняти, що саме відправлено в різні столичні установи, нема змоги і бажання, бо, вважаю, що ні перед ким не повинен виправдовуватися. Просто надішлю в ці ограни це журналістське розслідування, і всім все стане зрозуміло. 
Звичайно, ми від імені громадської організації і себе особисто виступили із заявами про незаконні дії непорядних анонімів і обов’язково звернемося в правоохоронні органи відкрити кримінальне провадження за фактом  підроблення документів. Все таємне рано чи пізно стане очевидним. Кляузникам і анонімам різних мастей варто усвідомити, що ніхто не може використовувати журналістів як інформаційних кілерів для вирішення власних інтересів, помсти, зведення рахунків із конкурентами чи руками працівників ЗМІ вирішувати власні корисливі справи. І – не забувати, що тавро «Павлика Морозова» легко отримати, але дуже важко вивести…
Не буду детально щось пояснювати і Олегу Гириковичу. Думаю, він зрозумів суть і причини того, що трапилося. Бажаю йому всяких гараздів, перемоги в конкурсі на посаду начальника управління податкових перевірок і більше не потрапляти в подібну халепу. 
А ще –  вміти сформувати колектив однодумців, а не «доброзичливців», що огидніші і небезпечніші за ворогів. 

Ярослав АНДРУСЯК.

На фото порталу «Східний фарватер» і Романа УСТИМЧУКА: (карикатура на донощиків (1-ша стор.); адмінспоруда ДФС України у Волинській області.
       
          

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (569) - 87.4%
Пізно (23) - 3.5%
Яка різниця? (12) - 1.8%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (23) - 3.5%
Мені байдуже (20) - 3.1%