Сезон полювання

Сезон полювання

Уже 2 листопада 2019 р. в мисливських угіддях області стартує сезон колективного та облавного полювання на копитних, а 3-го листопада – на хутряних звірів.

Беручи до уваги післясезонний облік зайців та зважаючи на значну кількість мисливців області, а також враховуючи пропускну спроможність мисливських угідь, користувачами прийнято рішення, що на зайця русака полювання буде проводитись тільки у неділю. Денна норма відстрілу одним мисливцем – 1 заєць. Норми відстрілу лисиці, єнотовидного собаки та вовка – не лімітовані.  Сезон полювання на зайця триватиме до 29 грудня 2019 р., на інші перераховані хутряні види – до 23 лютого 2020 р. включно.
Колективне та облавне полювання на кабанів, оленів і козуль переважна більшість користувачів мисливських угідь Волині розпочнуть з 2 листопада і триватиме воно у такі терміни:
– колективне та облавне на козулю – до 29 грудня включно;
– на самців кабанів та його молодняк, здатний до самостійного існування, по 29 січня 2020 року включно.
Днями полювання – при індивідуальному полюванні – можуть бути усі дні тижня, при колективному та облавному – тільки субота та неділя.
Принагідно Волинське обласне управління лісового та мисливського господарства рекомендує мисливцям, які ще не встигли обміняти контрольні картки, поспішити із цим завданням.
Нагадуємо також перелік документів, які дають право на проведення полювання: посвідчення мисливця, щорічна контрольна картка обліку добутої дичини та порушень правил полювання з відміткою про сплату державного мита, дозвіл на добування мисливських тварин (ліцензія, путівка чи відстрільна картка мисливського господарства, дозвіл на діагностичний або селекційний відстріл тощо). Відповідний дозвіл на право користування вогнепальною мисливською зброєю у разі її використання під час полювання, паспорт на собак мисливських порід, інших ловчих звірів і птахів у разі їх використання під час проведення полювання.
Зазначені документи мисливець зобов’язаний мати під час здійснення полювання, транспортування або перенесення продукції полювання і пред’являти їх на вимогу осіб, уповноважених здійснювати контроль у галузі мисливського господарства та полювання.
Зазначимо також, що з початку відкриття сезону на пернатих (4 серпня 219 р.) працівниками єгерської служби, державної лісової охорони та груп оперативного реагування у мисливських угіддях області ведеться посилена охорона. Цього року загалом в області вже складено 211 протоколів про порушення правил мисливства. З цієї кількості лісовою охороною та єгерською службою – 152. Переважна кількість із них – за неналежно оформлені документи.

Наш кор.


Цілодобове патрулювання

Лісова охорона Волинського ОУЛМГ проводить цілодобове патрулювання лісових масивів. Мобільні бригади лісоохоронців несподівано для крадіїв з’являються у найвіддаленіших місцинах. І це дає результат. Крадіжок лісу значно поменшало. Все ж вони трапляються.
Самовільну порубку деревини вільхи було виявлено працівниками державної лісової охорони Цуманського лісництва. За короткий час спільно з групою оперативного реагування ДП «Цуманське ЛГ» лісовій охороні вдалося встановити місцезнаходження краденої продукції. Сліди коліс транспорту привели до приватного обійстя у с. Карпилівка Ківерцівського р-ну. Про факт було повідомлено у поліцію. В результаті проведених слідчих дій лісоматеріали вилучено. Справу передано у правоохоронні органи.
Зважаючи на значну суму завданої шкоди, яка загалом становить у межах 40 тис. грн, зловмисники за такі дії можуть бути притягнені до кримінальної відповідальності.
Факт порубки лісових культур на значній площі держлісфонду зафіксовали і працівники державної лісової охорони ДП «СЛАП «Камінь-Каширськагроліс» у Сошичненському лісництві. Знищення лісових культур здійснено одним із приватних підприємств області. Матеріали по цій справі також направлено у правоохоронні органи для подальшого розслідування та встановлення обставин. 
Під час обстеження лісових масивів працівниками лісової охорони ДП «Маневицьке ЛГ» було виявлено незаконну порубку 26 сосон у масивах Оконського лісництва. Завдяки спільним злагодженим діям лісової охорони, працівників групи оперативного реагування та Маневицького ВП ГУНП встановлено місцезнаходження краденої лісопродукції. Частину деревини виявлено в лісовому масиві неподалік від місця незаконної порубки, ще частину – на одній із приватних пилорам Маневицького р-ну. Лісопродукцію вилучено. За фактом проводиться перевірка.
Варто зазначити, що за такі дії передбачена кримінальна відповідальність, адже сума завданої шкоди – у цьому випадку становить в межах 200 тис. грн. А ось справу про самовільну порубку дубів у Ківерцівському районі розслідує поліція. Факт лісопорушення зафіксовано державною лісовою охороною у Сокиричівському лісництві ДП «Ківерцівське ЛГ». При цьому поблизу місця самовільної порубки було знайдено частину деревини.
У результаті патрулювання та ретельного обстеження території крадену деревину виявили неподалік приватного обійстя у с. Завітне Ківерцівського р-ну. Тож лісоохоронці цю справу також передали в поліцію і сподіваються на її оперативне розслідування. Адже сума завданої шкоди у цьому випадку становить 82 тис. грн. За такі дії вже передбачено кримінальну відповідальність.
Патрулювання лісу – щоденна робота лісівників. У цьому вони тісно співпрацюють з правоохоронними органами і досягають позитивних результатів.

Наш кор.


  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (569) - 87.4%
Пізно (23) - 3.5%
Яка різниця? (12) - 1.8%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (23) - 3.5%
Мені байдуже (20) - 3.1%