Нерозгадані загадки Печерських пагорбів

Нерозгадані загадки Печерських пагорбів

Коли нову владу будуть бити всередині будівлі, Ігор Палиця хоче знаходитися ззовні, з людьми…

24 жовтня на ТРК «Аверс» відбувся прямий ефір телепрограми «Запитай у депутата». Про основне, що найбільше турбує суспільство, говорив народний депутат України від Луцького округу №22 Ігор Палиця, який майже 4 роки був головою облради.

Уряд

За словами Ігоря Палиці, у нього виникає відчуття, що Україна перебуває під якимось зовнішнім управлінням. Тому що, як тільки був призначений Кабмін, з’явилося більше 200 законів, які невідомо ким написані. При цьому їх прийняття відбувається у турборежимі, і ніхто не розуміє, для чого така гонитва.
«Один закон я приведу як приклад – №1210, авторами якого виступили декілька депутатів від «Слуги народу». Закон на 600 сторінок. Коли ми запитали, а хто писав, всі мовчать. Коли ми запитали, а де ви його взяли – дали в Кабміні, а де взяв Кабмін за два дні закон на 600 сторінок, ніхто відповіді дати не може. А хто читав цей закон? А закон докорінно міняє всі податкові речі, які сьогодні є. Причому, там стільки тонких моментів, які можна просто не побачити, бо це 600 сторінок тексту(!). І ніхто не розбирається, звідки ці закони», – зазначив народний депутат.
Це стосується і закону про касові апарати, і про повну приватизацію всього державного добра. Зараз виставлено на продаж 139 державних підприємств «Укроборонпрому», і це – в часи війни. Невже мало нам Свинарчуків?..
За словами Ігоря Петровича, виникає враження, що Україну хочуть розпродати, а у людей забрати бачення майбутнього у цій державі.
«Уряд – не наш, не український. Він кимось нав’язаний, причому тим, хто не любить Україну і не хоче бачити її багатою», – наголосив колишній очільник облради.

Бюджет

За словами народного депутата, і він, і його колеги з Волині – Ірина Констанкевич, Ігор Гузь, Степан Івахів, Вячеслав Рубльов – надали дуже багато поправок бюджетних бачень уряду про те, що не можна від місцевої влади забирати акцизний податок та пайову участь, але майже жодна з поправок не була врахована.
«Тому я порадив колегам групи «За майбутнє», і ми прийняли рішення підтримати бюджет в першому читанні, для того, щоб він зайшов у Верховну Раду, і вже депутати, які несуть відповідальність перед своїми виборцями, спробували цей бюджет змінити до другого читання і зробити з нього щось, щоб дозволило Україні розвиватися, а не закінчитися», – повідомив Ігор Петрович.
Крім того, він зазначив, що до недавнього часу централізовані кошти на будівництво закладів соціально-економінчої сфери ділилися непропорційно. Якщо певним депутатам від «Слуги народу» виділялося по 200-300 млн грн, то для округів Ігоря Палиці і Вячеслава Рубльова передбачалося лише по 15 млн. Про інших мажоритарників з Волині мови взагалі не було. Але після публічного виступу Ігоря Палиці з трибуни така практика припинилася, і надалі обіцяють розділяти кошти рівномірно.

Стосунки з Президентом

Зі слів народного депутата, за час президентства у нього було три телефонні дискусії з Володимиром Зеленським. Питання торкалися того, чому Ігор Палиця та його група «За майбутнє» не голосують за певні закони.
«І я пояснював Президенту, чому саме та за які моменти ми не голосуємо. Десь він чує, десь ні. Але проблема не в ньому, проблема в тому, що Президент має обмежене джерело надходження інформації. Все залежить від тих, хто до нього наближений і як йому цю інформацію подають. Але Президент вчиться, він –молодий. Я дуже сподіваюся, що він почне читати, бачити, аналізувати і сам розбереться у своєму оточенні, яке сьогодні робить дуже багато помилок», – розповів про стосунки з Володимиром Зеленським Ігор Палиця.

Червоні лінії

Ігор Петрович наголошує, що не перебуває в опозиції до провладної більшості, але коли вони чинять невірно, він завжди про це говорить. За його словами, для нього існує три основних речі, які він категорично не сприймає.
По-перше, капітуляція по «формулі Штайнмайєра».
Народний депутат від 22 округу переконаний, що у тому форматі, у якому «формула» була запропонована ще у 2017 р., вона не може впроваджуватися. Адже вибори на окупованій території призведуть до створення непідконтрольних силових органів, які матимуть відповідні привілеї. Ніхто не стане на заваді тому, що їхні бойовики приїдуть до нас, а наші бійці АТО не поїдуть до них, аби розібратися, «хто і в чому винен».
«Я не можу зрозуміти, а чого тоді мовчатимуть Львів, Волинь, Одеса, Чернівці, Закарпаття? Скажуть, усе добре, але чому в нас немає права обирати начальника поліції, суддю, прокурора, призначати керівника СБУ? Чому їм, хто нас вбивав можна, а нам – ні?! І купа може бути різних нюансів, яка розхитає країну повністю. Я переконаний, нам потрібен мир, але він має бути чесним для України», – наголосив Ігор Петрович.

Друге – ринок землі.

«Я категорично проти продажу землі, якщо там братимуть участь іноземці у будь-якому варіанті. Я підтримую ринок продажу-купівлі сільгоспугідь, якщо це будуть тільки фізичні особи з українським паспортом та з гектарним обмеженням на особу», – зазначає народний депутат.
З його слів, держава повинна нарешті створити Земельний банк та наповнити його грошима, аби кожен селянин міг продати свою земельну власність за певну суму, як це зроблено у Чехії, Угорщині, Словаччині чи Вірменії. При цьому земля повинна викуповуватися так, щоб селянин не відчував себе пограбованим. І якщо селянин захоче вести своє господарство, або фермерське або земельне, то він має право піти в державний банк, закласти землю і отримати кредит під низькі відсотки.
Третє: приватизація.
Ігор Палиця категорично виступає проти приватизації державних підприємств. На його думку, коли країна знаходиться на такому низькому економічному рівні розвитку, вона не може продавати свою власність іноземцям за ринковими цінами. Це призведе лише до того, що українці працюватимуть за копійки.«Знайдіть менеджерів, нехай Фонд держмайна оголосить конкурс на заміщення посад. Дайте менеджерам чи управлінській команді 5-10% від прибутку. І нехай працюють. Продавати треба на максимумі. А те, що нас змушують дуже швидко все розпродати – це нікуди не годиться», – переконаний народний обранець.
Призначення голови облдержадміністрації та вибори мера Луцька – ще одна злободенна тема.
Ігор Палиця зазначив, що не розуміє цей підхід, який зараз реалізується командою Президента щодо очільників обласних та райдержадміністрацій, адже це пряма вертикаль Президента, яка має доносити його думки та знімати градус напруги на рівні місцевої влади.
«Про це з нами ніхто не розмовляв. І коли мене спитали «А чому ви не ініціюєте питання, щоб когось призначити головою облдержадміністрації?», я сказав доступно. По-перше, не можу і не хочу цього робити. А по-друге, сьогодні це вже не честь мати свого протеже на пості голови облдержадміністрації. А так, як ви пишете закони і формуєте такий бюджет, то коли вас будуть бити, я хочу бути не всередині будівлі, а з народом зовні. Тому з нами ніхто не консультувався і, я не збираюся ні з ким говорити на цю тему», – наголосив Ігор Петрович.
Щодо виборів мера у Луцьку, він сказав, що окрім нашого міста, в Україні більше 60-ти міських центрів не мають голови, і ніхто не звертає на це уваги… І додав:
«Кого цікавить місто Луцьк?».
На завершення він пообіцяв, що разом із групою депутатів «За майбутнє» зробить все можливе, аби не дозволити зашкодити Україні вже новій владі. Як це завжди робив зі своїми однодумцями і за старої…

Ольга КОНОНЧУК.

На фото: Ігор Палиця в студії ТРК «Аверс»; будівля українського уряду на Печерських пагорбах столиці.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (569) - 87.4%
Пізно (23) - 3.5%
Яка різниця? (12) - 1.8%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (23) - 3.5%
Мені байдуже (20) - 3.1%