Високі темпи прогресу

Високі  темпи прогресу

У комунальному підприємстві «Волинська обласна клінічна лікарня» обласної ради великого значення надають підвищенню кваліфікаційного та професійного рівня провідних спеціалістів різного профілю. Ось що з цього приводу каже генеральний директор медичного закладу Іван Миколайович Сидор: 

«У нас в цьому році на міжнародних курсах стажувалося майже 60 спеціалістів. Вони побували в Швейцарії, Австрії, Франції, Польщі, Німеччині, а також у Сполучених Штатах Америки. Відразу зауважу, що закордонне стажування дає досить багато. Лікарі знайомляться не тільки з новинками, а й новими методиками. Я іноді дивуюся, якими шаленими темпами розвивається науково-технічний прогрес у світі, у тому числі й в медицині.
Якось до мене прийшли завідуюча лабораторією та заступники з пропозицією обладнати ще одну лабораторію. Нещодавно наш заклад отримав другу чергу апаратури для лабораторії американської фірмі «Кобас», яка за годину робить 2.5 тисячі аналізів. Такий же апарат названого виробника ми придбали дещо раніше. Уявіть собі, що він спроможний за одну годину зробити 7 тисяч операцій. Ще років п’ять тому це було немислимо. Ось як далеко вперед пішла наукова думка!»
-- Іване Миколайовичу, якими ще новинками збагатилася Ваша лікарня в останній період?
-- Поки що маємо два гематологічні аналізатори. У нас не так давно побував київський гість та оглядав нашу лабораторію. Після цього висловив мені своє захоплення: «Іван Миколайович, так у Вас Америка». 
Хочу акцентувати увагу і ще на одному досить важливому аспекті. Медики знають, що є цитологія звичайна (суха), а є ще рідинна. Цистологія – це важливе лабораторне діагностичне обстеження для своєчасної діагностики гінекологічних захворювань, що відповідає світовим стандартам. На жаль, серед жіночих гінекологічних захворювань досить часто трапляється  складний діагноз – рак шийки матки. 
Тому, -- продовжує Іван Миколайович, -- плануємо придбати відповідний апарат для аналізів, які робляться раз у три роки. Його вартість становить майже три мільйони. Роздумуємо, де віднайти таку суму. Я міркую так: хай один аналіз коштує 300 грн. Думаю, що кожна жінка, яка хоче убезпечити себе від захворювання, такі гроші віднайде. Тож він сам себе й окупить через якийсь період.   

 Володимир ПРИХОДЬКО.

На фото Андрія ПАСІЧНИКА: генеральний директор комунального підприємства «Волинська обласна клінічна лікарня» обласної ради Іван Миколайович Сидор.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (405) - 87.1%
Пізно (15) - 3.2%
Яка різниця? (8) - 1.7%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (20) - 4.3%
Мені байдуже (16) - 3.4%