З речами на вихід!

З речами на вихід!

Новий уряд вважає, що держслужбовці районного рівня в такій великій кількості не потрібні. Тому пора пакувати валізи…


Що 10 днів тому сказав екс-голова Любешівської райдержадміністрації та нинішній голова місцевої ОТГ Олег Кух, те стало реальністю: центральна влада рішуче налаштована на кардинальне скорочення управлінців районної ланки. Зрозуміло, що й функції зведених до мінімум органів державного управління в трьох чи чотирьох замість нині 16 районах будуть зведені до мінімуму.

Міністр кабінету міністрів Дмитро Дубілет (син одного з засновників «ПриватБанку» Олександра Дубілета, в недалекому минулому – IT-директор «ПриватБанку). повідомив, що нинішня влада скоротить штат районних державних адміністрацій на 18449 посад.

«Ми скорочуємо штат районних державних адміністрацій на 18449 позицій… Протягом останнього місяця ми провели велику роботу по аналізу всіх функцій РДА. Всього в РДА ми нарахували їх 111 за 11 напрямками. Кожен з цих напрямків ми розклали на атоми», – написав на своїй сторінці в соцмережах Дмитро Дубілет.

Рішення про скорочення  Дмитро Дубілет називає непростим, але необхідним.

«За його словами, у зв’язку з децентралізація уряд мав би почати цей процес плавно ще кілька років тому. Міністр додав, що для мінімізації удару службовців, які підпадуть під скорочення, будуть повідомляти про звільнення за 2 місяці. Держслужбовцям обіцяють виплатити всі компенсаційні витрати, в тому числі за невикористані щорічні відпустки. За словами Дмитра Дубілета, в Кабміні разом зі Службою зайнятості працюють над тим, щоб знайти кожному держслужбовцю нову роботу, навіть до моменту звільнення», – цитують урядовця колеги з «Української правди».

В Києві обіцяють, що кожного звільненого буде супроводжувати кар'єрний радник, який складе індивідуальний план працевлаштування. А скорочення, пояснюють, потрібне, бо чимало функцій райдержадміністрацій або вже виконуються, або дублюються в ОТГ.

«Дорогі держслужбовці, я дуже сподіваюся, що ви зможете знайти своє нове місце в економіці країни!», – оптимістично написав Дмитро Дубілет, перейшовши з приватного банківського бізнесу на державну службу.

Слід нагадати, що значні скорочення очікують чиновників районного рівня і на Волині.

«От нині райдержадміністраціям поставили завдання скоротити персонал ледь не на половину. Всі ламають голови, як це зробити? А в мене сумнівів із цього приводу немає. Більше року тому пропонував: передати в оперативне управління ті 7 шкіл, які ще залишилися під опікою райдержадміністрації…. Або райрада рік не погоджується і, мабуть, ніколи не захоче делегувати повноваження з управління галуззю освіти, культури, охорони здоров'я нашій громаді.  Чому? А чим тоді вона з райдержадміністрацією будуть займатися? Забери в них освіту і медицину, і – все… Навіть на сесіях не буде чого розглядати. Хіба що звернення ухвалювати», – сказав із цього приводу голова Любешівської ОТГ Олег Кух.

Сергій ШРАМЧУК.

На фото з порталу «PrivatBlog»: Дмитро Дубілет.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (405) - 87.1%
Пізно (15) - 3.2%
Яка різниця? (8) - 1.7%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (20) - 4.3%
Мені байдуже (16) - 3.4%