Поки оселі не топить

Поки оселі не топить

За революціями і політикою на другий план відійшли злободенні клопоти. Тим часом весна йде. Чи не несе вона за собою повені, паводки та підтоплення людських обійсть?

«Наразі на Волині (станом на 25 лютого) підтоплення територій населених пунктів та сільгоспугідь не зафіксовано, – каже начальник облуправління водних ресурсів Ростислав Кравчук. – Майже всі річки на заплавах, рівні води не дуже високі. До затоплення ще є запас. У відсотковому співвідношенні за витратами та рівнями повінь можна віднести до середньо-багаторічної».

Водники забезпечують роботу 12 насосних станцій на Ратнівщині та 10 – на Любешівщині. Ними уже перекачано понад 5 млн м куб. надлишкових вод.

«На перший квартал передбачено достатнє фінансування для постійної роботи насосних станцій. Напоготові й 34 аварійні бригади. Працюють тимчасові водпости для аналізу проходження повені. Щоденно відстежуємо ситуацію і на Хрінницькому водосховищі, підтримуємо зв’язок із рівненським управлінням водних ресурсів та Хрінницькою ГЕС. Наповнення водосховища коригується. На сьогодні маємо резерв для приблизно 15-ти мільйонів метрів кубічних надлишкових вод», – зазначає Ростислав Сергійович.

На думку керівника, підстав для тривог щодо повені наразі нема. Та й фахівці управління постійно здійснюють моніторинг рівня ґрунтових та поверхових вод.

У попередні роки на Волині чимало коштів вкладено у запобігання руйнівним наслідками повені. Але, напевне, не одна селянська родина на Любешівщині чи Ратнівщині чекає весну не без тривоги й рихтує про запас …човни та весла.

Торік у березні на Любешівщину приїздив навіть тодішній віце-прем’єр-міністр Олександр Вілкул, який особисто побував у одному з найпроблемніших сіл Любешівщини – Заріка. Селянам із Заріки велика вода допекла добряче, там знають, що таке човнами за хлібом плисти. Тому ми поцікавилися у голови Любешівської райдержадміністрації Василя Корця, яка ситуація там нині:

«Сьогодні Заріку не топить. Завдяки тому, що збудували греблю й позабирали загати, збільшено прохідність води у р. Стохід. Тому ситуація поки нормальна. Якщо, звичайно, погода не додасть нам несподіваного снігу. Крім того, готується проект на дамбування другого берега Стоходу в межах цього населеного пункту. Маємо ще одне проблемне місце – це вісім осель у селі Зарудчі, які постійно підтоплює. Ну, і – Щитинь, де вже, в принципі, збудовано  дорогу-дамбу й будуватиметься 146-метровий міст. Це збільшить прохідність річки Турія».

Тож є всі надії, що велика вода цьогоріч Волинь омине або ж обійдеться нам без втрат.

Олена ЛІВІЦЬКА.

На фото Оксани БУБЕНЩИКОВОЇ: с. Заріка Любешівського р-ну, березень 2013-го – човни напоготові.

 

 

 

 

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (543) - 87.9%
Пізно (21) - 3.4%
Яка різниця? (10) - 1.6%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (21) - 3.4%
Мені байдуже (20) - 3.2%