«Кубічна» інфляція

«Кубічна» інфляція

За кілька днів після призначення Степана Кубіва на посаду Голови правління Національного банку України закордонна валюта зросла в ціні з 9 грн 40 коп. до 11 грн 40 коп. за 1 долар США! Це гріхи старої влади, некомпетентність чи наслідок несподіваного перерахування Росії 1,68 млрд доларів США за спожитий газ?
Як відомо, одним із перших на ключову посаду в системі державної влади України було призначено колишнього голову правління «Кредобанку», народного депутата України від «Батьківщини» Степана Кубіва, який останніми місяцями виконував функцію коменданта «Штабу національного спротиву» на столичному Євромайдані з офісом у нині спаленому будинку Федерації профспілок України. Це відбулося 24 лютого ц. р.
Буквально наступного дня на міжбанківському валютному ринку України торги по долару США відкрилися котируваннями 9 грн 40 коп., а до 12:00 ціни зросли до рівня 9,65- 9,85 за 1 долар США.
Мало того: на фоні різкого попиту на закордонну валюту цього ж дня 25 лютого 2014 р. НАК «Нафтогаз України» виплатила російському газовому монополісту «Газпрому» 1,68 млрд доларів США із загального боргу за спожитий газ у 3,3 млрд «зелених», сформованого в 2013 р. і частково в січні нинішнього року. Про це газеті «Комерсант-Україна» повідомив тоді ще міністр енергетики та вугільної промисловості Едуард Ставицький, який працював в уряді Миколи Азарова та Сергія Арбузова.
Для чого було саме в цей критичний для банківської системи момент, коли катастрофічно тануть золотовалютні запаси НБУ (уже скоротилися до мізерної цифри 15 млрд доларів США), перераховувати Росії гроші за борги минулої влади, ніхто не повідомляє. Хоча певні пояснення існують. Особливо, коли пригадати, хто саме й коли отримав волю…
А 27 лютого 2014 р. долар США реально продавався за 11 грн 40 коп…
Новий глава Кабміну Арсеній Яценюк пояснив, що це є насолідком незаконного "вимивання" з України понад 70 млрд доларів США, що є на совісті попередників.

Що далі?
Новопризначений Міністр фінансів України Олександр Шлапак зараз прогнозує зміцнення курсу гривні до 10 грн за 1 долар США. А в коментарі для преси наголосив: як тільки Україна отримає позитивні сигнали від кредиторів («а це буде протягом найближчих 10 днів»), ситуація на валютному ринку стабілізується. Він також зазначив, що Мінфін наполягатиме на реальному курсі гривні 8,8-8,9 грн за 1 «зелений».
Коли Росія, яка щойно забрала з України за дорогий газ гігантську суму в валюті, вже заявляє про небажання надавати чергові валютні позики нашій державі, а МВФ так і не ухвалив рішення про надання нам чергового траншу у розмірі як мінімум 15 млрд доларів США, то ситуація виглядає похмуро… Це підтверджують цінники на АЗС, котрі змінюються по кілька разів на день, а також збільшення вартості товарів першої необхідності.
Вл інф.
На фото з «Інвестгазети»: крива вартості іноземної валюти невпинно лізе догори…

 

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (618) - 86%
Пізно (28) - 3.9%
Яка різниця? (14) - 1.9%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (24) - 3.3%
Мені байдуже (30) - 4.2%