Тоді газети писали

Тоді газети писали


80 років тому

Міський бюджет

На засіданні Повітової Ради в Дубні ухвалено бюджет на 1934-35 рік. Бюджет замкнено сумою 880 тис. зл. У новому бюджеті на дороги виходить 54%, на рільництво – 10%, на здоровля – 9%, адміністраційні видатки зменшено з 104 тис. зл. до 81 тис. зл. Дієти членам Повітової Ради й Управи зменшено з 15 зл. до 7 зл. денно. У бюджеті на 1934-35 рік збільшено пункт дотацій на будову шкіл з 30 тис. зл. до 40 тис. зл., а також видатки, які зв’язані зі здоровлям у повіті у звязку з урохомленням нових лікарських амбулаторій у Боремлі і Судобичах.

(«Українська нива», 1934 р.)

75 років тому

Різні вісти

…430 французьких щоденників видало спільну відозву, де домагаються розвязання комуністичної партії в Франції, що стоїть на послугах Москви, змагає до перевороту й домової війни.

…Більшовики почали було ставити вздовж своєї західньої границі ставити деревляний пліт, височиною аж до 3 метрів; тепер, як повідомляють із Львова, там, де цей пліт було збудовано, почали його розбирати. Чи не з браку палива?

(«Шлях», 1939 р.)

60 років тому


Луцький виборчий округ

Близько 300 чоловік – представників підприємств, установ міста Луцька та колгоспників Луцького і Теремнівського районів зібралися на збори, присвячені зустрічі з кандидатом у депутати Ради Національностей Іваном Самойловичем Грушецьким і кандидатом у депутати Ради Союзу Теклею Петрівною Мисковець. Збори відкрив секретар Луцького міського комітету партії тов. Делеур… Потім виступила тов. Нікішина – представник луцької швейної фабрики: «Колектив нашої фабрики висунув кандидатом у депутати Ради Національностей Верховної Ради СРСР першого секретаря обкому КП України Івана Грушецького. Я закликаю всіх виборців віддати свої голоси за кращих людей, які заслуговують довір’я народу».

(«Радянська Волинь», 1954 р.)

35 років тому

Ми з тобою, героїчний народе!

З почуттям гніву і глибокого обурення радянські люди дізналися про провокаційний напад маоїстів на соціалістичну Республіку В’єтнам. Порушено найелементарніші принципи міжнародних відносин і Статуту ООН, кинуто зухвалий виклик усім, кому дорогі мир і справедливість. Масові мітингу протесту проти агресії Пекіна проходять по всій республіці, на яких вимагають негайного припинення війни, виведення китайських військ з в’єтнамської території і закликають міжнародні організації притягти агресорів до суворої відповідальності.

(«Прапор Леніна», 1979 р.)

25 років тому

Хто є хто?

Щоб перебудова рухалася успішніше, пора вчитися відрізняти випадкові проступки від зловмисних, відвертість закликів від демагогії.. . Керуючись цим, я й розповів на пленумі обкому партії про деякі «перебудовні» дії і погляди прокурора області М. М. Найденка. Порочність в роботі з кадрами, незадовільний стан дисципліни в системі викликають стурбованість і тривогу. Частина працівників прокуратури грубо порушували соціалістичну законність, зловживали службовим становищем, допускали необґрунтоване притягнення людей до кримінальної відповідальності. Своє ставлення до М. М. Найденка висловили делегати обласної партійної конференції. Майже третина їх проголосували проти обрання його до складу обкому партії. Стосовно І. І. Карпомиза. Думка комуністів, тих, хто працював з ним, як і моя, зовсім інша. Це порядна людина, і висунення його абсолютно обґрунтоване.

(«Молодий ленінець», 1989 р.)

За матеріалами Державного архіву у Волинській області

підготувала Наталія ГЛАВНІЧЕК.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (612) - 86.1%
Пізно (26) - 3.7%
Яка різниця? (14) - 2%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (24) - 3.4%
Мені байдуже (30) - 4.2%