Снігові снайперки
Феноменальний результат: усупереч усім обставинам, коли на вулицях рідної столиці лилася кров мітингарів, у російському Сочі на Олімпійських іграх наші біатлоністки продемонстрували всьому світові, що в спорті вміння влучно стріляти та швидко бігати на лижах таки здатні приносити славу рідній країні!
Розпочиналися змагання в Сочі, однак із неприємних обставин, пов’язаних з ескалацією протистояння в Києві. Тому 19 лютого ц. р. українські лижниці Марія Лісогор та Катерина Сердюк хотіли взяти участь у змаганнях із траурними стрічками в пам'ять про жертв трагічних подій в Україні. Однак Міжнародний Олімпійський комітет заборонив внесення будь-яких змін до екіпіровки, а тому українки взагалі не вийшли на старт. Наступного дня гірськолижниця Богдана Мацьоцька та її батько-тренер Олег Мацьоцький у знак протесту проти свавілля МОК взагалі залишили Сочі:
«Ми вкрай обурені останніми діями Президента України Віктор Януковича, який замість того, щоби вирішити конфлікт переговорами з Майданом (чого ми до кінця сподівалися, їдучи на Олімпійські ігри в Сочі), потопив найостанніші надії українців у крові. Порушивши при цьому одвічний принцип Олімпійських ігор – «Мир під час проведення»…
Тому визначальним став день 21 лютого. До цього в скарбничці українських олімпійців була лише одна-єдина бронзова медаль. Проте знаючи велику силу біатлоністок в естафеті, команда, порадившись із Президентом НОК України Сергієм Бубкою, вирішила вийти на дистанцію. Першою у гонку вирушила Віта Семеренко, за нею – Юля Джима, потім – Валя Семеренко, а завершила золотий виступ Олена Підгрушна. У підсумку саме цього доленосного для держави день саме українські «снігові снайперки» здобули перемогу на Олімпійських іграх, що відбулися в Росії!
До речі, українські біатлоністки почали привчати співвітчизників до перемог ще в 1996 р., коли в німецькому м. Рупольдінг жіноча команда завоювала одразу три медалі, причому золото, срібло та бронза були виборені одразу трьома біатлоністками в командній гонці та естафеті. Серед тих, хто показав силу жіночого біатлону на міжнародній арені, була й сумчанка Тетяна Водоп’янова, на той час – студентка-заочниця фізкультурного факультету Волинського національного університету ім. Лесі Українки. Тому новий успіх наших «снігових снайперів» на Зимовій Олімпіаді в Сочі має стосунок і до нашої Волині, адже Тетяна Водоп’янова й досі входить до тренерського штабу нашої збірної…
Наполегливість українських олімпійців таки перемогла бюрократію МОК: на урочистому закритті Зимових Олімпійських ігор наші спортсмени крокували з траурними пов’язками на костюмах…
Роман УСТИМЧУК.
На фото: як влучно стріляти, показала ще луцька студентка Тетяна Водоп’янова; чемпіонки-біатлоністки в усій красі.
- Коментуйте FaceBook
- Коментуйте ВКонтакте
ТОП Новини
Юлдашев не тоне У Володимирі придбали сміттєвози для обслуговування євроконтейнерів У Луцьку змагалися волинські волейболістки На Волині далекобійники намагалися підкупити патрульних Курячі шиї на сковороді З 29 травня у Луцьку призупинять рух транспорту проспектом Волі Останній дзвоник і донати на ЗСУ Волинська збірна з футболу виборола “срібло” У Луцьку водійка скоїла ДТП під час комендантської години Лучанина викрили на торгівлі психотропами- Опитування
- Результати