Європарламент закликає ЄС надати фінансову допомогу Україні, але також ввести в дію цільові санкції

Європарламент закликає ЄС надати фінансову допомогу Україні, але також ввести в дію цільові санкції

ЄС має допомогти Україні, зокрема надати термінову фінансову допомогу, водночас накладаючи цільові санкції проти тих, хто відповідальний за насильницькі дії. Про це в своїй резолюції, ухваленій 27 лютого, заявили депутати Європейського Парламенту. Ключові виклики, з якими Україна стикається, полягають у побудові конструктивного діалогу між політичними силами, підтриманні територіальної цілісності, боротьбі проти корупції та організації вільних та чесних виборів.

На думку депутатів, аби допомогти Україні впоратися з економічними складнощами, зокрема проблемами платіжного балансу, ЄС та міжнародні фінансові організації мають надати і пакет короткострокової допомоги, і довгострокову допомогу, націлену на підтримку необхідних реформ. Депутати також закликали ЄС взяти на себе лідерську роль в організації міжнародної донорської конференції для знаходження коштів.

Санкції

ЄС має ввести в дію заборони на подорожі та рішення про замороження європейських активів тих, хто відповідальний за насильство в Україні, - відповідно до рішення держав-членів ЄС, ухваленого 20 лютого. Депутати також закликають країни ЄС зупинити відтік «розкрадених» грошей з України. Ті, хто зловживав своєю владою та відповідальний за злочини проти громадян України, мають постати перед незалежним судом. В тексті резолюції також наголошується, що незалежний міжнародний орган має розслідувати порушення прав людини.

Перспективи членства України в ЄС

Резолюція знову наголошує, що ЄС залишається готовим до підписання Угоди про асоціацію та про вільну торгівлю з Україною, щойно буде вирішено політичну кризу. Але це партнерство «не є кінцевою метою співпраці між ЄС та Україною», - йдеться в документі. Депутати наголошують на тому, що Договір про Європейський Союз дає право будь-якій європейській державі, зокрема Україні, подати свою заявку на членство в ЄС, за умови, якщо вона дотримується принципів демократії, засадничих свобод та прав людини і меншин, а також гарантує верховенство права.

Боротьба проти корупції - але не полювання на відьом

ЄС також має допомогти новому урядові України боротися проти системної корупції, яка перешкоджає розвиткові України, говорять депутати.

Резолюція закликає всі сторони не допустити поширення «духу помсти», але натомість долучитися до інклюзивного політичного діалогу, аби досягти компромісів та уникати «позасудової розплати».

Нові лідери України мають дистанціюватися від екстремістів та уникати провокацій, які можуть викликати «сепаратистські тенденції», говорять депутати. Вони також закликали поважати права меншин, зокрема право використовувати російську мову та інші міноритарні мови. Депутати також засуджують нещодавню атаку на штаб Комуністичної партії України.

Вільні та чесні вибори

Депутати наголошують, що президентські вибори 25 травня мають бути вільними й чесними, а також викликати довіру. Вони закликають Верховну Раду ухвалити необхідне виборче законодавство, зокрема новий закон про фінансування політичних партій. Україна також має провести нові парламентські вибори не пізніше кінця цього року, вважають вони.

Росія має шанувати кордони України

Депутати наголошують на тому, що Росія пообіцяла дотримуватися територіальної цілісності України в рамках «Будапештського меморандуму», який був підписано разом з США та Великобританією у 1994 році. В цьому самому документі Росія також пообіцяла утриматися від економічного тиску на Україну, націленого на підкорення України інтересам самої Росії.

Прес-служба Представництва ЄС в Україні.

Фото «Польського радіо».

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (542) - 87.8%
Пізно (21) - 3.4%
Яка різниця? (10) - 1.6%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (21) - 3.4%
Мені байдуже (20) - 3.2%