Серцю – європейські стандарти

Серцю – європейські стандарти

Комунальне підприємство «Волинська обласна клінічна лікарня» облради запросила на оглядини нової медичної апаратури керівництво області та представників мас-медіа.

Модератором цієї зустрічі став директор закладу Іван Сидор, який провів екскурсію окремими відділеннями та лабораторією лікарні, де надійними помічниками лікарів стала сучасна апаратура світового рівня.

Подивитися нове обладнання виявили бажання т. в. о. голови облдержадміністрації Олександр Киричук, його заступник , керівник групи управління субпроєктом Валентин Цьось, а також комерційний директор офіційного дистрибютора – фірми, яка поставила найдорожче і найсучасніше обладнання (виробництва Philips Medical Systems B.V) – Андреас Еске.

Іван Миколайович, а також його заступники Олександр Дудар, Людмила Ларіна та завідуючий консультативною поліклінікою Ігор Зарадюк, продемонстрували не тільки обладнання, придбане у рамках другої фази закупівель субпроєкту «Вдосконалення медичної допомоги хворим із хворобами системи кровообігу» проєкту Світового Банку і МОЗ «Поліпшення охорони здоров’я на службі в людей» для медзакладів вторинного та третинного рівнів надання допомоги, але й те, яке встановили раніше.

Присутні  переконалися, що воно реально допомагає лікарям проводити діагностику й лікування хворих зі складними патологіями серцево-судинної системи. Зокрема, гості побували не лише у відділенні кардіохірургії й реанімації, але й у офтальмологічному центрі, в операційних блоках, лабораторії й кабінетах ультразвукової діагностики.
Кардіохірурги мають усі умови для виконання складних операцій: на суму майже 4 млн доларів США позики Світового банку закупили обладнання для кардіохворих. Окремі апарати практично не мають аналогів в інших регіонах країни та навіть у столиці.
З переможцями закупівель підписали договірні угоди за низкою лотів. Це – кардіореанімаційне обладнання вартістю 521,4 тисячі євро, апарати ультразвукової діагностики виробника «Philips medical systems Nederland B.V.» вартістю 557,1 тис. євро, апарат штучного кровообігу за 349,5 тис. євро, хірургічні налобні освітлювальні та оптичні системи та інструменти для проведення кардіохірургічних операцій на суму 165 тис. доларів США, лабораторне обладнання та витратні матеріали для визначення біохімічних показників за 447,4 тис. євро, витратні матеріали для стентування та коронарографії на суму 646,8 тис. доларів США, рентгенконтрастна йодовмісна речовина для проведення стентування та коронарографії на суму104,2 тис. доларів США, система медичного лікувального газозабезпечення вартістю 7,456 млн грн, кардіохірургічне обладнання та інструменти для проведення малоінвазивних втручань вартістю 365,3 тис. доларів США.
Медики обласної лікарні також зможуть користуватися освітлювальними приладами, які використовують найкращі хірурги світу. Окрім того, придбали сучасні прилади, що дають змогу відкривати грудну клітку за декілька секунд, заощаджуючи таким чином час для операції. Також кожен із кардіохірургів буде оснащений оптикою, що дає можливість збільшувати зображення три- або дев’ятикратно.


Сучасна мийно-дезінфекційна машина дає змогу після оперативних втручань відмити високоточний інструментарій від залишків крові та клітин організму. Раніше цю операцію  вручну доводилося виконувати медсестрам та санітаркам. Тепер машина економить розчини та час.

У реанімації використовуватимуть наркозо-дихальний апарат німецького виробника «Dragerwerk AG&Co.KGaA». Невдовзі планують отримати централізовану кисневу станцію, яка буде повністю обладнана для кардіореанімації на шість ліжок.

Новий апарат для ехографії має нові функціональні можливості. Раніше ехографію бачили у пласкому зрізі, а тепер можна побачити тривимірну реконструкцію шлуночка серця. Як запевнив комерційний директор офіційного дистриб’ютора «Philips Medical Systems Nederland B.V.» компанії «AFS Medizintechnik» Андрес Еске, це найсучасніший прилад у світі, і такого обладнання наразі не мають навіть найкращі клініки Києва.

Ангіограф, який працює у лікарні, також використовують лише у провідних клініках США.

Підсумком оглядин стала коротенька пресс-конференція.

 Іван Сидор зазначив, що для роботи новітнього обладнання підготували приміщення, але найголовніше – навчили спеціалістів. Так, на стажуванні  у Швейцарії, Франції, Великій Британії, Німеччині, Австрії та США протягом року пройшли перепідготовку 65 спеціалістів. Тому за медичною допомогою у лікарню звертаються не лише волиняни, а й жителі сусідніх областей.

Начальник управління охорони здоров’я  облдержадміністрації Ігор Ващенюк зауважив, що завдяки другій фазіпроєкту в обласній клінічній лікарні повністю зміниться система газозабезпечення завдяки придбанню кисневої станції , яка дасть можливість медзакладу генерувати кисень зі звичайного повітря та подавати його за новою системою в усі операційні та реанімаційні зали, а також очищене повітря (адже є чимало хворих, які потребують саме його, а не кисню).
Окрім того, до кінця року в обласну клінічну лікарню, а також Луцьку міську клінічну та Ковельську центральну районну лікарні мають надійти витратні матеріали для стентування та коронарографії. Отже, наступного року пацієнти зможуть отримати стентування безплатно.


Олександр Киричук назвав обласну клінічну лікарню найкращою в країні, з найсучаснішим обладнанням. Інший компонент – фахові лікарі, які тут працюють. Сьогодні, з його слів, усі побачили результат старань колективу, який співпрацював зі Світовим банком.
Андрес Еске відзначив, що у лікарні успішно була втілена ідея проєкту – апаратура потрапила у добре підготовлені приміщення до справжніх фахівців. Найважливіше те, що тут постійно приділяють увагу навчанню персоналу. Результатами проєкту можна похвалитися на рівні України як з технічної, так і з медичної точки зору.

Завершуючи цю розповідь, мені пригадалися слова колишнього голови облдержадміністрації Бориса Клімчука, коли він також разом із журналістами оглядав нову апаратуру. Тоді почув від Бориса Петровича:

«Якби на кожному робочому місці були такі фахівці і такі господарі, як Іван Сидор, ми давно були б у Європі».

Досить влучно, чітко та досі актуально.

Володмир ПРИХОДЬКО.

На фото Віктора РАЙОВА: влада і преса в обласній клінічній лікарні; новинки медзакладу.  

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (591) - 87%
Пізно (24) - 3.5%
Яка різниця? (12) - 1.8%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (24) - 3.5%
Мені байдуже (23) - 3.4%