Чи відомо вам, що...
…Масляна символізує проводи зими та зустріч із весною. За церковною традицією тиждень називається сирним, або м'ясопусним – через набір страв, які прийнято готувати протягом цього періоду. Свято відзначається протягом останнього тижня перед Великим постом. Головні страви – вареники із сиром, гречані млинці на смальці, млинці зі сметаною, і прісні, і солодкі, і з начинкою, і дріжджові тощо.
Дуже важливий етап Масляної – частування тещі, яке відбувається в п'ятницю. Її слід пригощати добре, щоби «горло не всихало». Нехтування цим важливим звичаєм могло за старих часів обернутися образою тещі, зневагою від родичів та осудом усієї громади. Це було не просто застілля, а своєрідна передача досвіду.
Останній день Масляної – Прощена неділя. Це суто християнський обряд, за яким не можна постувати з гріхами на душі. Першими просять одне в одного пробачення священик і парафіяни одразу після вечірньої служби. Літні люди відвідують усіх рідних, друзів та просто знайомих, щоб пробачити один одному заподіяні кривди. Дехто традиційно приходить на кладовище, прохаючи померлих прощення за всі завдані образи.
Загалом побожним людям цей тиждень дає можливість досхочу попоїсти напередодні суворого посту, а іншим – порозважатися.
- Коментуйте FaceBook
- Коментуйте ВКонтакте
ТОП Новини
У Нововолинську “серійний” злодій проник через вікно у магазин Drager показав “у небо”: у Луцьку спіймали п'яного водія без прав Волинянин здобув дві золоті медалі на чемпіонаті України з біатлону Волинян виборов “золото” з біатлону На Волині нетверезий водій пропонував патрульним хабар Моторошна правда про банду «Лєшого» Ківерцівська лікарня отримала допомогу від благодійного фонд Волинські медики придбали автівки для князівської бригади Небезпечний дрифт: патрульні притягнули до відповідальності водія, який не мав права керування У Володимирі провели нічні профілактичні відпрацювання громадських місць- Опитування
- Результати