Непросте рішення про кадри, котрі вирішують усе

Непросте рішення про кадри, котрі вирішують усе

Процес переформатування органів влади обласного рівня набирає обертів. Особливо помітною боротьба за керівні посади у виконавчій владі нашого краю стала зараз, коли фактично все керівництво облдержадміністрації пішло у відставку, а до створення виконкому облради ще дуже далеко…

Проте кадровий вакуум довго не триватиме. Хто і як бачить майбутню виконавчу владу Волині? Про це ми говоримо з політиками, чиї керівні органи в Києві мають достатній вплив на подальший розвиток ситуації. Бо різноманітні громадські організації, що виступають зараз від імені Євромайдану, реальних механізмів запропонувати свою кандидатуру для керівництва облдержадміністрацією ще не напрацювали, у Петра Порошенка відсутня партійна інфраструктура по Україні та мало соратників у парламенті, а Партія регіонів на Волині заявила про власну самоліквідацію. Про КПУ також говорити вже не доводиться…

Одна з інформагенцій припустила, що на пост голови облдержадміністрації претендує народний депутат від «УДАРу» Юрій Савчук. 24 лютого о 12. год. 15 хв. вдалося поспілкуватися з цього приводу із самим Юрієм Петровичем.

«Я особисто на посаду голови облдержадміністрації не претендую, але «УДАР» таке право заслужив! – наголосив Юрій Савчук, який зараз перебуває в Києві та постійно бере участь у засіданнях Верховної Ради України. – Чому я не претендую? Бо маю чимало роботи в профільному комітеті по боротьбі з організованою злочинністю та корупцією, нам треба буде провести повну люстрацію владних кадрів та визначити, хто не має права займати будь-яку державну посаду. Хто, на мою думку, міг би стати новим головою облдержадміністрації? По-перше, це має бути позапартійний громадянин, справжній господарник, який не заплямував себе крадіжками народних грошей. По-друге, ця людина повинна влаштовувати всіх волинян. Виходячи саме з таких міркувань, «УДАР» і буде пропонувати свою кандидатуру».

Екс-голова облдержадміністрації Володимир Бондар, який на Волині очолює громадську ініціативу Юрія Луценка «Третя Республіка», ввечері того ж дня розповсюдив у ЗМІ заяву, де, зокрема, підкреслив:

«Ми досягли першої перемоги – режим Януковича повалено! Але попереду нас чекає тривала та клопітка робота. Втім, щоб вона була успішною, сьогодні до влади мають прийти незаангажовані, високоосвічені громадяни, які можуть принести нове бачення в розвиток української держави та суспільства. Тому заявляю свою позицію – я не маю наміру брати участь у формуванні нових органів виконавчої влади та не претендую на жодну чиновницьку посаду. Разом із тим я готовий допомагати новій владі будувати нову країну і для цього буду робити все від мене залежне. Саме довкола впровадження європейських принципів в управлінні державою закликаю об’єднатися всіх активних громадян».

Народний депутат України від «Свободи» та керівник облосередку цієї партії Анатолій Вітів – також зараз у Києві. З приводу майбутніх кадрових змін 25 лютого о 14 год. 5 хв. він сказав:

«Пам’ятаю, як місяць тому із побратимами-опозиціонерами ми обговорювали, як змінити владу на Волині. Я сказав: раз іще до перемоги далеко, а вже такі гарячі дискусії, то що буде, коли ми переможемо режим Януковича? Вважаю, що зараз головне – не портфелі ділити, а змінювати країну системно. До формування нового уряду взагалі не варто щось конкретне обговорювати на рівні областей. Тому наразі «Свобода» ще не ухвалила остаточного рішення. Але головні вимоги до будь-якого кандидата – це професіоналізм і патріотизм!».

Григорій Пустовіт, секретар Луцької міськради та керівник облорганізації «Батьківщини» цього ж дня о 14 год. 35 хв. відповів так:

«У нашій політичній силі – достатній кадровий потенціал. Є чимало гідних кандидатур, які можуть претендувати на посаду голови облдержадміністрації, бо питання некерованості у виконавчій гілці влади зараз є одним із найболючіших. Конкретні переговори з керівниками інших політичних та громадських організацій ми ще не проводили, думаю, що це відбудеться найближчими днями. В усякому випадку, виконавчу владу нашого краю має очолити корінний волинянин, а таких у нас, повторюю, чимало».

Відтак рішення, вочевидь, будуть ухвалюватися в комплексі з претендентами на інші ключові посади на рівні області та районів, але після розподілу влади на рівні держави.

Роман УСТИМЧУК.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (542) - 87.8%
Пізно (21) - 3.4%
Яка різниця? (10) - 1.6%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (21) - 3.4%
Мені байдуже (20) - 3.2%