Бюджет:

Бюджет: Депутати взяли курс на «глибокий режим економії»
28 лютого бюджетна комісія обласної ради розглянула проект бюджету на 2014-й рік. Обговорення відбулося не без дискусій та у присутності лідерів Волинської Самооборони.
Перш, ніж приступити до роботи голова бюджетної комісії Анатолій Грицюк («Батьківщина»)  звернув увагу головних розпорядників коштів на те, що держава опинилася у скрутному фінансовому становищі, а тому в кожному управлінні та відомстві повинні зважити на ситуацію та економити кожну копійку. За пропозицією депутата Валерія Діброви, яку потім підтримали й інші обранці, питання про звіт за виконання бюджету області 2013 та проект кошторису на 2014 рік вирішили обговорювати першими, а не останніми у порядку денному, як планувалося.

Ігор Никитюк коротко прозвітував за виконання бюджету у 2013-му. Так, «у спадок» від року, що минув, маємо 11 млн грн боргів. Бюджет області був виконаний лише на 92,9%, в результаті чого недоотримано 82,1 млн грн. наразі невиконаними є бюджети чотирьох міст, 11-ти районів та понад 60-ти сільських рад! Погасити борги можемо за рахунок вільних залишків (46 млн грн), розподіл яких відбуватиметься під час наступної сесії (вже після прийняття бюджету).
Заступник голови облради Ігор Гузь просив Ігоря Никитюка піти назустріч люстраційній групі у пошуках правди про фінансування, що виділялося підрядникам Волині. У відповідь головний фінансист зауважив: він володіє інформацією тільки про те, скільки коштів спрямовано головним розпорядникам коштів. Саме до них, мовляв, і треба звертатися за цією інформацією. Як слушно наголосив під час засідання депутат Олександр Свирида («Батьківщина»), Бюджет області – публічний документ. Інформація про доходи та видатки – відкрита. Тому, реально можна перевірити тільки, чи профінансовані головні розпорядники коштів. Якщо ж цікавить інше – куди спрямовували ці гроші розпорядники, то такою інформацією володіє Держказначейство:
«Тому беріть спеціалістів і аналізуйте бухгалтерські документи. Але наголошую: це – достатньо професійна робота, яку не так легко виконати!» – зауважив Олександр Миколайович.
Депутат Микола Давидюк («Свобода») поцікавився обсягом витрат на ремонт доріг області у минулому році.
Загальна сума, за словами Ігоря Никитюка, становить 80 млн грн державної субвенції на ремонт комунальних доріг Волині. Ця інформація неабияк здивувала деяких обранців. Скажімо, Валерій Діброва зазначив: він не знає жодної дороги у межах свого округу (а це Володимир-Волинський р-н), що була якісно відремонтована минулого року: «Хай будь-хто з депутатів покаже зроблену комунальну дорогу. Тут або схема виділення цих коштів неправильна, або ці гроші витрачалися на державні дороги. Якщо таку практику збережемо й надалі, матимемо проблеми».
Цікавилися обранці й тим, як фінансуватимуться витрати на забезпечення інсуліном хворих цукровим діабетом, на лікування пацієнтів зі штучною ниркою, тощо. Як повідомив заступник начальника управління охорони здоров’я облдержадміністрації Іван Грицюк, у бюджет закладено 10 млн грн для інсулінозалежних. На перший квартал ці потреби забезпечено повністю. Наразі управління вивчає, як здорожчання долара вплине на ціну препарату (а поки ціна зафіксована постановою кабміну). У разі чого – для виплат знайдуть інші джерел фінансування у обласному бюджеті. Так само і щодо пацієнтів зі штучною ниркою (в області таких 11). Як і наполягав головний лікар волинської обласної клінічної лікарні Іван Сидор, кошти, передбачені в обласному бюджеті на фінансування програми «Волинькард» (3 млн 700 тис. грн) розділили порівну між двома кардіоцентрами, що діють в обласній клінічній лікарні та в міській.
Насамкінець обговорення слово взяв екс-голова облради Анатолій Грицюк і зауважив:  у проекті бюджету передбачено фінансування програм, що, на його думку, не є важливим. Як, скажімо, програма інформатизації області чи програма економічної підтримки ЗМІ. Як повідомив перший заступник голови облради Олександр Пирожик ("Свобода"), депутати вирішили виділити кошти на допомогу сім"ям Героїв Майдану.
Зрештою, після деяких дискусій домовились проект бюджету підтримати з урахуванням  додаткових змін.
Згодом комісія відтермінувала розгляд регіональних програм (щодо захисту прав споживачів та реформування Державної кримінально-виконавчої служби Волинської області), погодила виділення з обласного бюджету коштів на будівництво водолікувального комплексу санаторію «Пролісок» у с. Грем’яче Ківерцівського р-ну (проект передбачає залучення коштів ЄС та співфінансування з бюджету області). Обранці розглянули також клопотання департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації про те, щоби кошти від оренди приміщення 100-відсотково були спрямовані профільному відомству на ремонт будівлі.
Чергова сесія, згідно з розпорядженням голови обласної ради Валентина Вітра, має відбутися 5 березня, де й планують прийняти бюджет-2014.
Олена ЛІВІЦЬКА.
Фото прес-служби облради.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (543) - 87.9%
Пізно (21) - 3.4%
Яка різниця? (10) - 1.6%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (21) - 3.4%
Мені байдуже (20) - 3.2%