Мама вбитого Павла Шеремета: «Баюся, каб не пацярпелі невінаватыя»

Мама вбитого Павла Шеремета: «Баюся, каб не пацярпелі невінаватыя»

У «справі Павла Шеремета» почалися арешти. Серед ув’язнених – співак та волонтер Андрій Антоненко, близький друг і соратник по сцені лучанина Сашка Положинського...


Пізно ввечері 13 грудня 2019 р. Печерський райсуд Києва арештував АТОвця Андрія Антоненка, підозрюваного у вбивстві журналіста Павла Шеремета.

«Українська правда» наводить вердикт судді Сергія Вовка:

«Застосувати до підозрюваного Антоненка запобіжний захід у вигляді тримання під вартою строком до 8 лютого 2019 р.».

Слід зазначити, що про розкриття цього резонансного злочину напередодні повідомив Міністр МВС Арсен Аваков і Генеральний прокурор Руслан Рябошапка. На брифінг, щоб похвалити силовиків, прийшов спеціально навіть Президент України Володимир Зеленський.

Тоді ж було й повідомлено версію слідства про вчинення вбивства опозиційного російського журналіста білоруського походження Павла Шеремета в центрі м. Києва 20 листопада 2016 р.

Сам Андрій Антоненко в суді заявив:

«Відносно моїх правих і лівих уподобань, як зазначено було у повідомленні. Я народився в єврейському районі, я наполовину єврей, у мене дід польський єврей. Ви несвідомо, своїм висновком упередженим уже нанесли образу мені особисто і моїй сім’ї...

Є людина, знята на відео 16-го року, до якої намагаються мене причепити… 

Я з 13-го року ношу бороду цільну, вона або довша, або вона коротша, але вона суцільна. Людина у відео носить борідку форми «еспаньйолка», із вибритими повністю щоками.

У мене є декілька особливостей, які мене відрізняють від багатьох людей. У мене плечі трошки покаті, трошки видовжена шия, що геть не стикається з людиною, яка виглядає там. 

Плюс ще один момент – вуха. Мої вуха зламані, бо я займаюсь боротьбою, там людина з ціленькими вушками.

І ще один момент, характерна риса – мої руки, вони вкриті татуюваннями. Якщо подивитися на людину на відео, то там геть цього немає.

Я буду співпрацювати. Зобов'язуюсь надавати повне сприяння, будь-яку інформацію, з'являтися на вказаний час, що на виклики, що на допити, на будь-які вимоги...

Хотів би зазначити. Людей, які зазначені в тому угрупуванні, там є люди, з якими я просто не знайомий, не знаю про їх існування – Дугарь (підозрювана Яна Дугарь – УП)».

На вже згадуваному брифінгу пролунала версія, що підозрюють у справі вбивства Павла Шеремета щонайменше 5 осіб: медсестру одного з парашутно-десантних батальйонів Яну Дугарь (відправлена під домашній арешт), лікаря й волонтера Юлію Кузьменко («Лісу», лікарка-кардіохірург також за гратами без права внесення застави, вона ніби закладала вибухівку під автомобіль жертви), музиканта й добровольця Андрія Антоненка (силовики вважають, що саме він сконструював вибуховий пристрій та організував це вбивство та кілька інших подібних злочинів), добровольців Владислава та Інну Грищенків («Бучу» й «Пуму», ніби як поплічники, але вони на свободі).

Крім цього, Арсен Аваков повідомив, що в групи були високі покровителі, котрі всіляко гальмували хід розслідування, але, мовляв, доказів зібрано достатньо. Ніби то Андрій Антоненко «захопившись ультранаціоналістичними ідеями, культивуючи величність арійської раси, розмежування суспільства за принципом національної належності, прагнучи зробити свої погляди об'єктом уваги громадськості», намагався вбивством привернути увагу до таких поглядів.

Саме тому Андрій Антоненко в суді і заявив, що він – наполовину єврей...

Утім, далеко не всі в Україні та закордоном вірять, що з приходом на посаду Президента Володимира Зеленського замість Петра Порошенка старий і новий міністр Арсен Аваков почав працювати краще. Багато хто підозрює, що цих людей просто вирішили призначити винними ще до судового рішення, щоб набути політичних дивідендів.

Крім цього, захист надав суду нагороди та відзнаки АТОвця та позитивні характеристики на нього. Про готовність взяти Андрія Антоненка на поруки заявили чимало відомих в Україні людей, і серед них – лучанин, музикант і патріот Сашко Положинський.

Зокрема, мама вбитого Павла ШереметаЛюдмила Станіславівна, яка проживає в м. Мінську, так прокоментувала ситуацію журналітсові білоруської редакції «Радіо Свобода»:
«Я нічога ня ведаю. Думаю, гэта можа пацьвердзіць ці абвергнуць толькі суд. Адзінае, чаго я вельмі баюся, каб не пацярпелі невінаватыя людзі. Паўла няма, яго ня вернеш... Вядома, хацелася б праўды. Але наколькі да яе наблізіліся, вельмі складана меркаваць».

Білоруська мова така близька українській, що сенсу перекладати сказане немає...

Але суддя Сергій Вовк вирішив інакше...

Роман УСТИМЧУК.

На фото Соні ЛУКАШОВОЇ («Українська правда»): Андрій Антоненко в залі суду.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (268) - 85.9%
Пізно (11) - 3.5%
Яка різниця? (8) - 2.6%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (13) - 4.2%
Мені байдуже (11) - 3.5%