Бурштиново-сигаретний слід на 102 млн грн!

Бурштиново-сигаретний слід на 102 млн грн!

Місцевість, де проводяться «Дні добросусідства» між іваничівським Кречовим та грубешівським Крилувим, опинилася в центрі грандіозного скандалу. Замість нового мосту між Волинню та Люблінським воєводством тут зафіксовано рекордний «улов» бурштину та сигарет!


Ще 11 грудня ц. р., як повідомив прессекретар Надбужанського відділу Прикордонної варти РП Даріуш Сєнніцкі, «зелені кашкети» сусідньої держєави з застав у Крилуві та Долгобичеві провели спільну та результативну спецоперацію. На тому боці берега прикордонноїрічки Західний Буг, неподалік села Прегориллє затримали 2 осіб, які сунули загорнутівфольгупакунки.

«Під час перевірки встановлено, що обидва – громадяни України. А в пакунках, які прикордонники виявили поблизу, були ще й бурштин та ще одна партія сигарет без польських акцизних марок. Виявилося, що весь вантаж ці українці переправили в Польщу нелегально через річку Західний Буг. Йдеться про 103кг бурштину на суму 206 тис. злотих (еквівалент 1 млн 836 тис. грн) та понад 4 тис. пачок сигарет із українськими акцизними марками вартістю 56 тис. злотих (366 тис. грн)», – йдеться в повідомленні.

Затримані громадяни України нині притягнуті до відповідальності за фінансовий злочин. Після документування складу злочину та вилучення контрабанди 13 грудня їх передали українській стороні. Слід зауважити, що хоча с. Кречів знаходиться в Іваничівському р-ні Волині, адміністративно цю ділянку держкордону охороняє Львівський прикордонний загін ДПСУ на чолі з підполковником Ігорем Римарчуком

«У цьому році це перший випадок спроби нелегального перекидання через «зелений кордон» такої великої партії бурштину. Щодо нелегальних сигарет, то співробітники НВПВРП не допустили до контрабанди цього товару на суму 17 млн злотих (102 млн грн)», – зазначається у повідомленні НВПВРП, який очолює генерал бригади Яцек Щохур.

До речі, пан генерал разом із керівниками застав Надбужанського відділу прикордонної варти РП недавно побував у м. Луцьку, де взяв участь в урочистостях із нагоди 101 річниці незалежності своєї країни.

З цілком зрозумілих причин особи затриманих контрабандистів польською стороною не розголошуються. Тепер обом чоловікам доведеться розповідати вже українським правоохоронцям, де вони взяли таку велику кількість сигарет і – особливо! – «сонячного каменю», адже мало хто сумнівається, що бурштин було добуто незаконно.

Крім цього, СБУ проведе перевірку, чому прикордонники, які служать у Львівському прикордонному загоні ДПСУ, не побачили цих нелегалів на українському боці, а також – хто в них були спільники та господарі. Бо, крім усього іншого, тепер сигарети та бурштин поповнять казну Польщі, а не України...

Щодо місцевості Кречів-Крилув, то тут щороку влітку проводяться спільні «Дні добросусідства», коли по тимчасовій понтонній переправі громадяни можуть перетинати кордон в обидва боки. Але доки уряди двох держав ніяк не вирішать проблему відкриття постійно діючого пункту пропуску, контрабандисти не дрімають.

Роман УСТИМЧУК.

На фото Даріуша СЄННІЦКІ: під час затримання українських контрабандистів.

 

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (266) - 86.1%
Пізно (10) - 3.2%
Яка різниця? (8) - 2.6%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (13) - 4.2%
Мені байдуже (11) - 3.6%