Заснували за "перших совєтів" у день Святого Миколая

Заснували за

80-річний ювілей педагогічної Альма-матер Волині

Сьогодні один із провідних закладів освіти Волині святкує своє 80-річчя. Його було створено 19 грудня 1939 року, як педагогічну школу. У січні 1945 року Луцька педагогічна школа була реорганізована в Луцьке педагогічне училище, що в 2003-му році  було реорганізоване в Луцький педагогічний коледж. 

Напередодні з нагоди ювілейної дати заснування закладу, в обласному академічному обласному українському музично-драматичному театрі ім. Т. Г. Шевченка відбулася урочиста академія. Зал був переповнений. Участь у святковому дійстві взяли голова обласної ради Ірина Вахович, заступник голови ОДА Світлана Мишковець, заступник Луцького міського голови Ірина Чебелюк, духовенство на чолі із Митрополитом Луцьким і Волинським Михаїлом, нинішні викладачі, студентство, а також випускники та ветерани колежду.


З вітальним словом звернувся до гостей господар свята – кандидат педагогічних наук, доцент, заслужений працівник освіти України, директор Луцького педагогічного коледжу Петро Микитович Бойчук. 

– Ювілей коледжу – ще одна приємна нагода відзначити високий професіоналізм, інноваційні освітні підходи та самовіддану працю викладачів, – наголосив Петро Микитович.

Петро Бойчук нагадав історію створення освітньої установи та окреслив основні віхи його становлення.  

– Зараз в закладі навчається понад півтори тисячі студентів, які здобувають освітньо-кваліфікаційний рівень молодший спеціаліст та бакалавр, – акцентував директор. – Наші випускники – це майбутні вчителі початкової школи, музики, фізичної культури, вихователі та музичні керівники дошкільних закладів. Крім того, майбутні педагоги мають можливість здобути  додаткові кваліфікації, а саме: вчитель іноземної мови та інформатики початкової школи, оператор комп’ютерних систем, організатор роботи з учнівськими об’єднаннями, керівник хореографічного колективу, сурдопедагог, дизайнер, вчитель-логопед, вихователь соціальний, а також керівника гуртка іноземної мови.

Благословили святкування духівники Волинської єпархії на чолі з митрополитом Луцьким і Волинським Михаїлом, які наголосили, що тисячі наших випускників зробили гідний внесок у розвиток української освіти, активно творять духовну культуру України. Також здобутки коледжу та його педагогічного колективу відзначили голова Волинської обласної ради Ірина Вахович, заступник голови Волинської обласної державної адміністрації Світлана Мишковець, заступник начальника управління освіти, науки та молоді Волинської обласної державної адміністрації Тетяна Соломіна, заступник луцького міського голови, випускниця Луцького педагогічного коледжу Ірина Чебелюк, очільники провідних закладів вищої освіти Волинської області.
– Я переконана, що кожен освітній заклад розвивається завдяки харизмі, цілеспрямованості та здоровим амбіціям керівника, – мовила голова обласної ради Ірина Вахович. – Ви, Петре Микитовичу, поєднуєте усі ці риси разом із високим рівнем толерантності. Я переконана, що колектив це цінує і є згуртованою та єдиною командою однодумців. Я дякую усім викладачам коледжу за роботу. Основне багатство нації – це її люди, і саме ви формуєте ці особистості. 
Ірина Вахович передала вітання відусіх депутатів найвищого представницького органу краю та нагородила кращих освітян Луцького педагогічного коледжу за високий професіоналізм та значний внесок у розвиток освітянського простору краю Почесними грамотами та подяками обласної ради.

– Педагогічний коледж – це гордість Волинського краю, – наголосила з головної сцени області Світлана Мишковець. – Вісімдесят років для людини це поважний вік, а для навчального закладу – це молодість, яка об’єднує в собі професіоналізм та досвід вічномолодого колективу. В навчальному закладі постійно йде реформація, адже щороку аудиторії коледжу поповнюються молодими, креативними людьми, які не дають сумувати, які прагнуть змін та перемог, які хочуть вчитися та здобувати знання, – наголосила Світлана Євтихіївна. – Про поважний вік закладу свідчить лише сивина, яка з’являється на висках. І це не показник досягнення певного віку. Ця сивина – це досвід та професіоналізм.

Заступниця голови облдержадміністрації акцентувала, що колектив закладу – це велика дружня родина, яка не боїться новаторства.

– Студенти та викладачі завжди чемні та виховані, завжди красиві та креативні. Їхні очі завжди світяться любов’ю, яку вони віддають іншим заряджаючи навколишній світ енергією, добром та розумінням. І сьогодні, дивлячись на студентів педколеджу, я вкотре переконуюся, що ми нація сильних, непереможних. За такими, як ви майбутнє нашої країни. Тож бажаю, щоб та аура, яка сьогодні панує в цьому залі і надалі супроводжувала увесь колектив закладу. Здоров’я викладачам та студентам, процвітання Луцькому педагогічному коледжу.

Також, Світлана Мишковець передала щирі вітання з нагоди ювілею від голови Волинської облдержадміністрації Юрія Погуляйка, який того дня з робочим відрядженням перебував у столиці.

Заступниця голови облдержадміністрації також вручила нагороди викладачам та працівникам навчального закладу. Відтак, за багаторічну сумлінну працю, високий професіоналізм, вагомий особистий внесок у справу навчання і виховання молоді, підготовку кваліфікованих педагогічних кадрів та з нагоди 80-річчя Луцького педагогічного коледжу Почесною грамотою обласної державної адміністрації нагороджено:

Заверуху Оксану Миколаївну – головного бухгалтера;

Курчабу Олександра Євгенійовича – викладача суспільних дисциплін;

Кухарик Ганну Миколаївну – викладача диригування.

Подяку голови обласної державної адміністрації оголошено:

Жорняк Богдані Євгеніївні – завідувачеві кафедри методики музичного виховання та гри на інструменті;

Кравцю Анатолію Івановичу – викладачеві суспільних дисциплін;

Хоменко Олені Володимирівні – завідувачеві гуртожитку;

Чемерис Ірині Володимирівні – соціальному педагогові.

Окрім цього, представники педагогічного колективу отримали відзнаки Міністерства освіти та науки України. 

Нагрудним знаком «Відмінник освіти України» нагороджено:

Денисеко Наталію Григорівну, завідувачку заочного відділення, викладачку теорії і методики фізичного виховання;

Казмірчук Олега Анатолійовича, завідувача відділення «Початкова освіта», викладача суспільних дисциплін;

Боремчук Лілію Іванівну, методистку коледжу, викладачку дошкільної педагогіки;

Корінчук Наталію Юріївну, голову циклової комісії викладачів математики, фізики, викладачку математичних дисциплін;

Федорець Майю Анатоліївну, викладачку іноземних мов.

Грамоту Міністерства освіти та науки України отримала

Ябковська Світлана Петрівна, викладачка бандури, керівник ансамблю бандуристів.

Колишня випускниця Луцького педагогічного училища, а нині заступник міського голови Ірина Чебелюк прийшла до театру, аби привітати своїх колишніх викладачів та колег.

 

 – Мені тріпоче серце, адже я невимовно щаслива, що маю чудову нагоду вітати педагогічний колектив та студентів з таким величним ювілеєм, – мовила колишня учениця, а тепер поважна керівниця міського самоврядування. – 80 років – не мало, не багато. У вас ще багато всього попереду. Дуже багато знайомих облич в залі, тому хочеться сказати багато вдячних слів тим педагогам, які трудяться на ниві коледжу та готують майбутніх спеціалістів-вчителів. Кажуть, коли вчитель любить свій предмет – це хороший вчитель, якщо педагог любить своїх дітей, яких навчає, то він кращих від того, хто перечитав усі книги, але педагог, який любить свою справу та навчає своїх дітей – оце найкращий педагог. А у педагогічному коледжі інших немає. Тут тільки найкращі.

 
 

Після вітальних слів, заступник міського голови вручила педагогам відзнаки Луцької міської ради.

 
 

– 2019 рік видався знаковим для Луцького педагогічного коледжу та окреслив новий вектор розвою для одного з найавторитетніших закладів освіти Волині, – відзначають ювіляри. – І серед багатьох вагомих подій, безумовно, одна з найяскравіших – це святкування 80-річчя нашої альма-матер.

 А цього дня привітати рідний заклад освіти Луцьку педагогічну школу – Луцьке педагогічне училище – Луцький педагогічний коледж прийшли випускники різних років, ветерани, які всі свої знання й уміння висіяли на благодатну педагогічну ниву, адже нинішній 80-річний ювілей – це наукові, професійні, мистецькі, спортивні здобутки сотень викладачів, котрі присвятили своє життя, свій педагогічний талант розвитку та утвердженню української освіти.

Вразив гостей святковий концерт, у якому 1679 обдарованих, ініціативних, наполегливих, життєрадісних студентів Луцького педагогічного коледжу продемонстрували свої творчі таланти й високі результати наполегливої роботи.

Сучасний світ ставить перед учителем високі вимоги. Педагог ХХІ століття має філігранно володіти фаховою майстерністю, іти в ногу з часом і навіть на крок попереду! Луцький педагогічний коледж, який завжди працює на перспективу, продовжує традиції утвердження національної державності, пріоритету людської гідності та високої освіченості.

Бажаємо всій багатотисячній родині, яку єднає славне ймення Луцька педагогічна школа – Луцьке педагогічне училище – Луцький педагогічний коледж, невичерпної енергії та молодості душі, твердості духу і далекоглядності у задумах, нових перемог на благо України!

Тобі, наш коледже, бажаєм щиро та уклінно

Зустріти сотий і двохсотий ювілей!

Зорій яскраво, гордо і незмінно,

Плекай щодня на славу України

Достойних – з гордим іменем – людей!  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (234) - 86.7%
Пізно (7) - 2.6%
Яка різниця? (8) - 3%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (11) - 4.1%
Мені байдуже (9) - 3.3%