Педофілам – реєстр і кастрація!

Педофілам – реєстр і кастрація!

Верховна Рада України ввечері 19 грудня підтримала запровадження Єдиного реєстру педофілів та добровільної хімічної кастрації.


За законопроєкт №0887 «Щодо впровадження Єдиного реєстру осіб, засуджених за злочини проти статевої свободи та недоторканності малолітньої чи малолітнього, та посилення відповідальності за злочини, вчинені проти статевої свободи та недоторканності малолітньої чи малолітнього» у другому читанні та в цілому проголосували 325 депутатів.

«Єдиний реєстр засуджених за злочини проти статевої свободи та недоторканності малолітньої чи малолітнього покликаний запобігти рецидиву таких злочинів. Держателем реєстру є Міністерство юстиції. Доступ до реєстру матимуть прокурори, слідчі, поліція та Держбюро розслідувань. Водночас, право на отримання інформації з реєстру матимуть керівники закладів освіти, охорони здоровʼя чи інших установ, які здійснюють нагляд за дітьми», – зазначають колеги з «Української правди».

Закон посилює відповідальність за злочин, передбачений ст. 152, 153 КК, проти особи віком до 14 років, незалежно від її добровільної згоди. Зґвалтування карається 10-15 роками вʼязниці. Якщо злочин вчинений повторно, особу засуджують до довічного позбавлення волі.

«Документ також запроваджує добровільну хімічну кастрацію. Її застосовуватимуть до осіб, які не менше 9 років перебували у в’язниці. За особами, які обрали кастрацію як заміну не відбутої частини покарання, буде здійснюватися моніторинг за допомогою електронних засобів контролю. Добровільний захід медичного характеру застосовується до особи... стосовно якої суд задовольнив клопотання про заміну не відбутої частини покарання добровільним заходом медичного характеру», – зазначається.

Скільки уродженців області, засуджених за ст. 152, 153 Кримінального Кодексу України, наразі відбувають покарання, невідомо. Відповідно, відсутня інформація, і яка кількість із них погодиться на хімічну кастрацію: в такому разі суспільство буде спокійним, що ґвалтівник навіть фізично не зможе повторити наругу над дітьми.

Щоб закон набув законної сили, його повинні підписати спікер парламенту Дмитро Разумков і Президент країни Володимир Зеленський.

Світлана КОМА.

На фото: малюнок французького художника Мартіна ван Маеле на тему педофілії, 1905 р.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (240) - 86.3%
Пізно (8) - 2.9%
Яка різниця? (8) - 2.9%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (12) - 4.3%
Мені байдуже (9) - 3.2%