Яка доля чекає Нотр-Дам де Парі?

Яка доля чекає Нотр-Дам де Парі?

Собор Паризької Богоматері у центрі столиці Франції – без Різдвяного Богослужіння чи не вперше за 200 років існування…


Як відомо, внаслідок пожежі 15 квітня ц. р. було значно пошкоджено легендарний Собор паризької Богоматері. Після цього меценати зібрали кілька мільярдів євро на його реконструкцію, а справу взяв під патронат Президент Французької Республіки Емманюель Макрон.

Який стан зі спорудою нині, бо навіть цьогорічне Великоднє Богослужіння провели за 1 км від стін храму?

Колеги з «Радіо Свобода» повернулися до цієї теми:

«Імовірність обвалення собору Паризької Богоматері складає 50 відсотків, заявив настоятель собору Патрік Шові. За його словами, склепіння собору можуть обрушитися через риштування, що залишилися в будівлі.

«Сьогодні ми можемо сказати, що є 50-відсоткова ймовірність, що собор буде збережений. Також існує 50% вірогідності, що будівельне риштування впаде на три сховища. Отже, як ви бачите, будівля все ще дуже крихка», – сказав Патрік Шові у коментарі агенції AP після різдвяної меси в сусідньому храмі.

У середу до собору підвезли баштовий кран. За даними французької газети Le Parisien, з його допомогою планують прибрати з приміщень собору зведені ще до пожежі технічні споруди.

Повідомляється, що прибрати необхідні реставраторам риштування без шкоди будівлі буде складно.

Раніше міністерство культури Франції заявило, що відновлювальні роботи в соборі не почнуться до кінця 2020 року. Президент Франції Емманюель Макрон при цьому казав, що реставрація завершиться до 2024 р. Однак архітектори вважають, що це малоймовірно».

 «Крім крихкості конструкцій, перебування в соборі небезпечне також через залишки токсичного свинцевого пилу після пожежі. Влада працює над його усуненням і оцінкою пов’язаних з цим ризиків для здоров’я.

Собор Паризької Богоматері будувався близько 200 років, роботи почалися в середині ХІІ століття. Покритий свинцем шпиль, що впав під час пожежі, був добудований в середині ХIX століття», – зазначається.

Володимир ДАНИЛЮК.

На фото автора та «Радіо Свобода»:  Собор Паризької Богоматері до пожежі; вигляд Нотр-Дам де Парі після розгулу вогняної стихії.


  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (168) - 88.4%
Пізно (5) - 2.6%
Яка різниця? (4) - 2.1%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (7) - 3.7%
Мені байдуже (5) - 2.6%