Сучасний Луцьк

Сучасний Луцьк

Шо робить міська влада для покращення естетики міського середовища у сфері зовнішньої реклами та вивісок?

25 вересня ц. р. на сесії Луцької міської ради депутати підтримали рішення «Про концептуальні основи порядку розміщення та розвитку зовнішньої реклами в м. Луцьку». Згідно прийнятої концепції передбачається ряд нововведень та заходів щодо впорядкування рекламних засобів в місті, забороняється розміщення зовнішньої реклами, яка перекриває вікна і вітрини магазинів, кафе, ресторанів, аптек, інших установ та організацій. Власникам таких закладів пропонується оформлювати свої вітрини внутрішньою рекламою, при цьому не перекриваючи більше 50% відкритої площі. Таким чином влада намагається покращити зовнішній вигляд та привабливість вулиць нашого міста, особливо – центральних, уже давно переобтяжених зайвою рекламою, часто – встановленою без будь-яких погоджень.


Контроль за дотриманням вимог міської ради щодо стану та розміщення зовнішньої реклами здійснює комунальне підприємство «Луцькреклама» під керівництвом директора Олександра Ковальського. Підприємство має відділ контролю за розміщенням реклами, який, власне, безпосередньо відповідає за фіксацію порушень та їх усунення.

«Наразі ми активно боремося з розміщенням бездозвільної, зазвичай, не зовсім естетичної реклами на фасадах будинків - наприклад заклеєними оракалом вікнами, банерами чи постерами, що перекривають вітрини закладів. Гарним прикладом результату такого контролю є ТЦ «Варшавський». Після проведених переговорів з адміністрацією центру та підприємцями ми повністю звільнили його фасад від неестетичної, низькоякісної, без дозвільної, так званої «базарної» реклами», – розповідає про роботу директор підприємства.

Тепер, за правилами, розміщення реклами чи вивісок узгоджується відповідно до вимог законодавства з рядом органів, у тому числі з управлінням архітектури міської ради в обов’язковому порядку. За словами Олександра Ковальського, луцькому підприємству дещо складніше працювати у цьому напрямку ніж, наприклад, у м. Львові. Адже там центральна частина міста знаходиться під захистом всесвітньої організації охорони культурної спадщини ЮНЕСКО, тому й встановлювати рекламні площі на стінах древніх архітектурних комплексів вимагає ще більш ретельних узгоджень або взагалі заборонено. В обласному центрі Волині таких будинків значно менше.

«У нас такої зони під захистом ЮНЕСКО немає, але працюємо над тим, щоб утримувати наше місто гарним, чистим та охайним. Доводимо до свідомості підприємців, до власників закладів, які конкретно вимоги має місцева влада щодо реклами та вивісок на фасадах. У разі виникнення конфліктних ситуацій, якщо не вдається знайти спільної мови з нашими контрагентами, звичайно, ми проводимо примусові демонтажі. Протягом цього року, для прикладу, було демонтовано близько 350 конструкцій.

Проте ми завжди прагнемо знайти спільну мову та дійти консенсусу з підприємцями, адже розуміємо, що витрати на виготовлення конструкцій є суттєвими і краще вчасно попередити порушення, довівши інформацію про місцеві вимоги, аби уникнути зайвих витрат суб’єктами господарювання. Проте все ж таки в першу чергу ми захищаємо інтереси міста та його мешканців», – зазначає Олександр Ростиславович.За його словами, незабаром планується впровадження нового порядку про розміщення вивісок у м. Луцьку, який має суттєво спростити процедуру узгодження і розміщення цих носіїв зовнішньої інформації для підприємців. Передбачається навіть електронний варіант подачі документів без особистої присутності в установі, яка вивчає відповідність вивісок місцевим правилам. Тобто, якщо вивіска відповідатиме усталеним вимогам, надається «зелене світло» на розміщення. Робота КП «Луцькреклама» полягатиме в неухильному контролі її відповідності до поданих документів тому, що є насправді.

Варто зазначити, що з розміщення зовнішньої реклами поповнюється міський бюджет, і це одна із суттєвих його частин. За останні три роки спостерігається значне зростання суми надходжень. Так, за цей рік вона складає більше 12 млн грн. до місцевого бюджету і майже 3 млн грн. до держбюджету. Погодьтеся, це значні кошти! Приміром, якщо їх порівняти з недавно виділеними міською радою фінансами на виплату зарплат та премій луцьким освітянам та медикам (майже 15 млн. грн.), то стає зрозумілим важливість надходження коштів за рекламу до бюджету міста.

Крім того, «Луцькреклама» займається розміщенням соціальної реклами та інформації на замовлення виконавчого комітету міської ради. Приблизно 240 рекламних площ такої  інформація, котру розміщено лише цього року. Це і соціальні проєкти, спрямовані не на прибуткові цілі, і співпраця в цьому напрямку з ДСНС, військовим комісаріатом щодо популяризації служби в Збройних Силах України, Національною гвардією, громадськими організаціями щодо благодійних заходів тощо.

Також із допомогою зовнішньої реклами інформується населення та гості міста щодо найважливіших заходів, які відбуваються під егідою Луцької міської ради, її підрозділів та комунальних підприємств.

«Сподіваємося, що з кожним роком Луцьк ставатиме прекраснішим, більш схожим на справжнє європейське місто зі своїми сталими традиціями, міською естетикою та образом», – наголошує на завершення Олександр Ковальський.


Ольга КОНОНЧУК.

На фото автора та пресслужби КП "Луцькреклама": директор комунального підприємства Олександр Ковальський; демонтаж зовнішньої реклами; результативність роботи КП "Луцькреклама" на прикладі естетичного оздоблення вул. Лесі Українки; демонтаж зовнішньої реклами грального закладу.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (169) - 88%
Пізно (5) - 2.6%
Яка різниця? (4) - 2.1%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (8) - 4.2%
Мені байдуже (5) - 2.6%