З нагоди першої в Україні за 15 років пересадки серця…

З нагоди першої в Україні за 15 років пересадки серця…

Ковельське МТМО відвідав голова Волинської облдержадміністрації Юрій Погуляйко, аби привітати колектив з успішним проведенням операцій з трансплантації серця та нирки, яку цими днями провели у медзакладі.


– Я був приємно вражений тим, що здійснили ковельські лікарі. Вся Україна дізналася, які надзвичайні спеціалісти працюють тут, – відзначив Юрій Михайлович, якого супроводжували співробітники Відділу інформаційної політики облдержадміністрації.

Унікальність операції у тому, як розповів головний лікар Ковельського МТМО Олег Самчук, що вперше за 15 років в Україні провели саме посмертну трансплантацію. Раніше законодавством України було передбачено, що донорами ставали живі люди, здебільшого родичі. Однак, у світі вже давно практикують саме посмертну трансплантацію.

До слова, в Індії вартість такої операції 150 тис. доларів. Цю ж операцію в Україні провели безкоштовно.

Для прикладу, загиблий став донором для трьох людей. Зокрема, одному чоловіку пересадили серце, жінці з Волині, яка 6 років була на гемодіалізі, – нирку, а ще одну нирку отримав пацієнт у м. Києві. Таким чином, завдяки трансплантації врятували три життя.

Слід зауважити, що пацієнтка (жителька с. Луків Турійського р-ну), яка отримала нирку, розповіла, що почувається добре. І дуже вдячна родині загиблого за врятоване їй життя.

Тож, на думку голови облдержадміністрації, важливо популяризувати і розповідати про трансплантацію, як явище позитивне. Адже в Україні близько 10-тисяч людей, на жаль, щороку помирають, не дочекавшись таких операцій.

«Своєю чергою, головний лікар розповів, що у лікарні планують зробити дошку пошани донорам, які поділилися органами.

Для прикладу, в Індії законодавство щодо трансплантації органів аналогічне як в Україні. Але їх особливість в іншому ставленні до цього. Зокрема, коли донора везуть в реанімацію на забір органів, то персонал медзакладу стає у своєрідний «коридор пошани» для нього, аби таким чином подякувати за майбутні врятовані життя.

Опісля, користуючись нагодою, голова облдержадміністрації вирішив оглянути усі приміщення Ковельської лікарні, яка так гучно пролунала на всю державу. Так стало відомо, що у медзакладі наявні ангіограф, сучасні апарати МРТ та КТ, які дозволяють проводити високоточні обстеження та робити надскладні операції. Потужну техніку вдалося придбати і за кошти Світового банку, і за державними програмами, і коштом місцевого бюджету.

Зокрема, тут уже цього року провели 12 операцій з видалення тромбів із судин головного мозку після інсульту. Аналогічну кількість таких операції провели і в обласній лікарні Волині.  Для порівняння у Львові таких операції провели усього 8 за 12 років.

Вражений побаченим і почутим, Юрій Погуляйко подякував колективу лікарні та зокрема його очільнику Олегу Самчуку, бо ж, переконаний, що усе це заслуга не лише місцевої влади, а й професіоналів, які тут працюють», – зазначається в повідомленні.

Своєю чергою, Юрій Михайлович звернув увагу на те, що приміщення Ковельської лікарні не утеплені і потребують тепломодернізації. Тим більше, що днями питання підвищення енергоефективності порушив Президент України Володимир Зеленський та Уряд. Зокрема, в держбюджеті на 2020 рік передбачили 1,6 млрд грн в статутний капітал Фонду енергоефективності, 400 млн грн на теплі кредити та 7,5 млрд грн у Державний фонд регіонального розвитку (ДФРР), там також є частина проектів енергоефективності з модернізації муніципальних будівель. Допоміжною складовою стануть програми ЄІБ та ЄБРР на утеплення муніципальних будівель.

– Лікарня не утеплена, і тут втрачається великий відсоток тепла. Тому треба першочергово подавати це як проєкт тепломодернізації, – резюмував побачене Юрій Погуляйко.

Наш кор.

На фото Відділу інформаційної політики облдержадміністрації: Юрій Погуляйко (крайній зліва) та Олег Самчук (другий справа).

 

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (543) - 87.9%
Пізно (21) - 3.4%
Яка різниця? (10) - 1.6%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (21) - 3.4%
Мені байдуже (20) - 3.2%