Україна сформує команду спеціалістів для юридичної боротьби з РФ

Україна сформує команду спеціалістів для юридичної боротьби з РФ

Україна має намір найняти топових юристів, що спеціалізуються на міжнародному гуманітарному праві, щоб розробити стратегію юридичного протистояння з Росією.

Повідомив у інтерв’ю "РБК-Україна" міністр юстиції Денис Малюська, пише "Українська правда".

Зараз в Європейському суді з прав людини є 5 позовів України проти Росії. За словами Малюськи, поки не планується подавати нові скарги проти РФ. Мін'юст сфокусований на існуючих справах, "тому що жодна з них ще не розглядається по суті, а лише вирішується питання їх прийнятності".

"Ми зараз будемо уважно вивчати всю цю історію, ми вирішили створити дорадчу групу, найняти топових світових юристів, що спеціалізуються на міжнародному гуманітарному праві, для того, щоб розробити стратегію нашого юридичного протистояння з Росією. Вони проведуть аналіз вже існуючих справ і порадять, чи починати нові чи ні, а також, як поводитися в цьому юридичному протистоянні надалі.

Поки що нам здається, що судові процеси, які велися до цього часу і ведуться зараз, проходять якось хаотично і не узгоджено. Тобто, єдиного центру координації для юридичної протидії РФ немає. А це, по суті, юридична війна, і вона, як і звичайна війна, вимагає штабу координації. На жаль, зараз цього немає, і ми хочемо це змінити. Це стосується позовів не тільки Мін'юсту, МЗС або Мінфіну, а й держкомпаній, наприклад, "Нафтогазу" і "Приватбанку"".

Міністр юстиції зазначив: щодо судових процесів, які веде його відомство, планів відкликати позови зараз немає.

Наш кор.
Фото "Українська правда".

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (580) - 87.1%
Пізно (24) - 3.6%
Яка різниця? (12) - 1.8%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (24) - 3.6%
Мені байдуже (22) - 3.3%