Зеленський Медведчуку ока не виклює...

Зеленський Медведчуку ока не виклює...

Президент України Володимир Зеленський не задовольнить петицію про позбавлення Віктора Медведчука – нардепа від «Опозиційної платформи – За життя» (ОПЗЖ), кума Президента РФ Владіміра Путіна – звання Заслуженого юриста України. Каже, немає підстав...


Згідно з петицією, підставою для зняття звання є те, що, за висновком наукового дослідження, Віктор Медведчук, будучи адвокатом поета та дисидента Василя Стуса, порушив свій професійний обов'язок, фактично відмовившись захищати його в суді. Син репресованого за співпрацю з ОУН і УПА, Віктор Медведчук дивним чином отримав змогу вступити на юридичний факультет Київського держуніверситету (що для інших дітей «ворогів народу було просто неможливим!), а на початках своєї адвокатської практики був призначений адвокатом Василя Стуса в 1980 р. Уході судового процесу поет та дисидент відмовився від послуг Віктора Медведчука, заявивши, що «другий прокурор у справі» йому не потрібен. Та каральна система КПСС-КГБ залишила Віктора Медведчука в його адвокатській іпостасі, а Василь Стус був засуджений до 10 років примусових робіт і 5 років заслання: він помер в таборі особливого режиму ВС-389/36 (Росія) 4 вересня 1985 р.

Крім того в 1985 р. Віктор Медведчук схожим чином «захищав» дисидента Миколу Кунцевича.

То чому ж Володимир Зеленський залишив цього мінімум одіозного діяча в статусі «заслуженого»?

На сайті Президента України 30 грудня 2019 р., наступного дня після обміну українських політв’язнів ОРДЛО-РФ та полонених військовослужбовців на російських терористів, диверсантів та убивць, надрукували відповідь на петицію до глави держави, котра набрала понад 25 тис. голосів та була обов’язковою для розгляду.

«Матеріали, які відповідають визначеним законом підставам для прийняття Главою держави законного рішення, в Офіс Президента України не надходили», – цитують першоджерело колеги з «Української правди», деталізуючи текст:

«У Володимира Зеленського пояснюють, посилаючись на законодавство, що передбачено два механізми позбавлення державної нагороди. У першому випадку це можна зробити в разі засудження особи за тяжкий злочин за поданням суду. У другому – за здійснення терористичної діяльності.

При цьому рішення про застосування подібної санкції приймається РНБО за пропозицією парламенту, президента, уряду, Нацбанку, СБУ і т. д. і вводиться в дію указом глави держави».

Таким чином, Володимир Зеленський не захотів навіть формально покарали проросійського політика та кума кремлівського диктатора, бо звання «Заслужений юрист України» по своїй суті є почесним, символічним  і ніяких привілеїв не передбачає.

Чим пояснити так лояльність українського Президента та цього одіозного діяча, який, до речі, неодноразово бував на Волині разом зі своєю дружиною Оксаною Марченко та про щось молився в келіях Зимненського жіночого монастиря?

Роман УСТИМЧУК.

На фото ІА «Волинські новини»: Віктор Медведчук, Оксана Марченко і монахині в Зимненському монастирі, 8 січня 2014 р.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (597) - 86.3%
Пізно (24) - 3.5%
Яка різниця? (13) - 1.9%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (24) - 3.5%
Мені байдуже (29) - 4.2%