Погуляйко проти приватизації «Волиньторфу»

Погуляйко проти приватизації «Волиньторфу»

Не приватизовувати державне підприємство «Волиньторф» – з таким проханням звернувся листом голова Волинської ОДА Юрій Погуляйко до Президента України та Прем’єр-міністра.Відповідну інформацію опублікували на сайті облдержадміністрації.

Нагадаємо, у листопаді Фонд державного майна України видав наказ, відповідно до якого державне підприємство «Волиньторф» підлягає приватизації.

Трудовий колектив «Волиньторфу» та керівництво Прилісненської ОТГ не підтримують таке рішення і порушили це питання перед головою Волинської облдержадміністрації Юрієм Погуляйком під час його робочого візиту на підприємство.

Понад вісім років «Волиньторф» не отримував коштів з державного бюджету, проте підприємство залишається прибутковим, зуміло зберегти виробничі потужності та чисельність трудового колективу

Нині там працює 398 людей, які й переймаються долею підприємства у разі його приватизації. На сьогодні, кожен із працівників має впевненість у завтрашньому дні, стабільну роботу і пристойну для сільської місцевості заробітну плату, середній розмір якої 11,5 тисяч гривень.

Окрім того, 64 % установ соціальної і бюджетної сфери Волинської області опалюються за рахунок твердого палива (торфобрикети та торфокрихта). Адже на сьогодні ДП «Волиньторф» забезпечує дешевим та здебільшого єдиним місцевим паливом населення і бюджетні установи – школи, дитячі садочки, лікарні, фельдшерсько-акушерські пункти, в яких взагалі відсутній газ або проведено роботи зі зміни газових котлів на твердопаливні.

Зазначене підприємство є бюджетоутворювальним (понад 32% всіх доходів) Прилісненської об’єднаної територіальної громади. Більше того, «Волиньторф» є одним з найбільших платників податків до державного і місцевого бюджетів у Маневицькому районі. За 9 місяців 2019 року до бюджетів і фондів усіх рівнів сплачено 29,4 мільйона гривень, що становить 89% надходжень від промислових підприємств району.

Відтак, голова Волинської ОДА Юрій Погуляйко вирішив підтримати трудовий колектив і Прилісненську об’єднану територіальну громаду та скерував листи за своїм підписом Президенту України та Главі Уряду, у яких звернувся з проханням виключити ДП «Волиньторф» із переліку підприємств, що підлягають приватизації. А також включити його до переліку заборонених до приватизації держпідприємств як об’єкт, що має життєво важливе значення для соціальної та бюджетної сфери Волинського регіону.

 Наш кор.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (312) - 86%
Пізно (13) - 3.6%
Яка різниця? (8) - 2.2%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (16) - 4.4%
Мені байдуже (13) - 3.6%