Навала новорічних привітань: «Хто я?»

Навала новорічних привітань: «Хто я?»

Започаткована 50 років тому генсеком ЦК КПСС Лєанідом Брєжнєвим традиція вітати громадян із Новим роком збережена та розвинута. Глава Української держави заговорив українською, кримськотатарською, угорською, російською, але – не польською, молдовською чи білоруською...


Але якщо торік на одному з телеканалів Володимир Зеленський устиг привітати громадян України зі святом раніше від на той час чинного Глави держави Петра Порошенка, то за мить до початку 2020 р. уже Петро Порошенко на двох інших першим проголосив здравиці, випередивши чинного Президента Володимира Зеленського...

Щодо Володимира Зеленського, який завітав зі своїм нинішнім владним оточенням у зал, де записали святковий виступ його рідного «95 кварталу», то чинний Президент України озвучив чимало тез, які одним українцям сподобалися до глибини душі, а в інших викликали шквал нищівної критики.

Щоб не уподібнюватися деяким недобросовісним ЗМІ та ботам із соцмереж, найкраще подати повне відео виступу, де пролунало таке:

https://www.president.gov.ua/videos/novorichne-privitannya-prezidenta-ukrayini-1637

Щодо розшифрування промовленого, то Володимир Зеленський сказав, що не важливо, як називаються вулиці, головне, щоб вони були з електроосвітленням та заасфальтованими.

«За словами Володимир Зеленського, часто люди слухають новорічне привітання президентів із вимкненим звуком, бо ті «розповідають про зростання ВВП, падіння інфляції, імплементацію, диверсифікацію та інші малозрозумілі терміни. Тобто переконують, що насправді люди почали жити краще, просто поки що, цього не помітили». Володимир Зеленський зазначив, що зараз «буде інакше».

Крім цього, «Українська правда» деталізує:

«Він запропонував українцям «чесно відповісти на одне запитання: «Хто я?». Та незалежно від того, в якому куточку України народився "президент чи домогосподарка, успішний адвокат, вчитель з Луганська, що переїхав, айтішнік, що мріє втекти з країни, чи полонений, що мріяв повернутись додому, україномовний чи русскоговорящий», закликав поважати один одного.

​Пряма мова:

«Це – кожен з нас. Це українці. Такі як є. Не ідеальні і не святі. Просто люди. Живі. Зі своїми недоліками і тарганами. Але у нашому паспорті не вказано правильний чи неправильний українець. Немає строки патріот, малорос, ватнік чи бандерівець. Там написано: громадянин України. Який має права та обов’язки. Ми з вами дуже різні. Так, хто ж ми? 73 відсотки, які обрали президента? 25, які його не сприймають? Чи ті, хто не ходив на вибори?...

Читаємо Жадана чи слухаємо Марув? Дивимось «Іронію долі» чи дивимось «Один удома». Вболіваємо за «Динамо» чи за «Шахтар»? Чи разом за Ломаченка та Усіка?... Ідемо в неділю до церкви чи нічого не робимо в суботу? Ми ті, хто кажуть «я тебе кохаю» «или «я тебя люблю»? Все це і є – ми. І як же нам, таким різним – жити далі разом? Відгородитись величезним парканом? Хтось переконав нас, що наші відмінності мають значення? А раптом це не так?

Хіба нас мало об’єднує? Ми однаково пишаємось великими українцями. Чи перестали б ми їх поважати, дізнавшись за кого б на виборах голосували Шевченко чи Леся Українка? Якби Сковорода та Хмельницький мали б різні погляди щодо НАТО? Нам було би важливо, до якої церкви ходять Каденюк та Лобановський? Що думають Антонов чи Корольов про розмитнення автомобілів? Як Ступка чи Биков ставляться до Нормандського формату? Ми цінуємо їх за інше...

Дорогі українці! У новому 2020-му році я бажаю всім нам – поважати один до одного. Бути здоровими, мати достаток і багато приводів посміхатись. Бажаю всім гарно відпочити, виспатись, не переїсти і, звичайно, – легкого та приємного головокружіння на ранок. Миру всім нам.

І давайте пам’ятати, що любити Україну – означає любити всіх українців. В якому б куточку нашої країни вони б не народились».

Узагалі ж, 2019 р. запам’ятався ще мінімум двома вітаннями, котрі заслуговують на увагу, бо вони – ювілейні і визначальні. У ніч із 31 грудня 1969 р. на 1 січня 1970 р. звернувся до громадян СССР  (на той час Україна як окупована територія належала до Союзу, – ред.) генсек ЦК КПСС Лєанід Брєжнєв, чим 50 років тому і започаткував вітання з Кремля.

Коли ж СССР розвалився, то нові незалежні країни забрали спадщину вітань високопосадовців із собою. Найбільш поворотним в історії розвитку країн пост-радянського простору став виступ першого Президента РФ Баріса Єльцина, який саме 31 грудня 1999 р., рівно 20 років тому, не лише привітав «саатєчєствєнніков» із Новим роком, але й заявив, що добровільно йде з посади на користь Владіміра Путіна, який сидить у Кремлі й досі та навіть устиг обмінятися вітаннями з початком 2020 р. із Володимиром Зеленським у телефонній розмові.

Роман УСТИМЧУК.

На фото «Української правди»: вітання Володимира Зеленського з Новим, 2020 р.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (67) - 85.9%
Пізно (3) - 3.8%
Яка різниця? (2) - 2.6%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (1) - 1.3%
Мені байдуже (4) - 5.1%