Наставник «Волині» – серед найкращих тренерів

Наставник «Волині» – серед найкращих тренерів

Всеукраїнське об’єднання тренерів з футболу називало найкращого тренера першого дивізіону Чемпіонату України за підсумками всього 2019 р. За результатами минулого року найкращим із середнім показником 4,44 бали виявився Сергій Ковалець – головний тренер київської «Оболоні-Бровар». Андрій Тлумак, наставник луцької «Волині», в п’ятірці лідерів.


Серед досягнень Сергія Ковальця називають те, що столична «Оболонь-Бровар» досягла найбільшого прогресу в Першій лізі: після боротьби за виживання змагаючись за медалі й підвищення в класі; команда довго лишалася непереможною в поточному сезоні Першої ліги, видавши 11-матчеву безпрограшну серію; за підсумками календарного 2019 року (завершення минулого сезону і перша частина поточного) «Оболонь-Бровар» здобула 52 очка (показник лідерів).

«По ходу цього сезону Сергій Іванович визнавався найкращим у Першій лізі за підсумками 4 турів за версією нашого Об’єднання», – цитують першоджерело колеги з порталу «Footboom.com». Рейтинг тренерів проводився за зведеними показниками п’яти критеріїв оцінки:

1. Номінальний результат команди (важливість, несподіваність, сила суперника, історична й турнірна складова).

2. Труднощі в доборі та керуванні підопічними (травмовані/дискваліфіковані, особливі обставини).

3. Майстерність у роботі з кадрами (гравці, використані не на своїх звичних позиціях та несподівані, але успішні нові обличчя у складі).

4. Тренерська майстерність (різноманіття тактик, зміни по ходу матчу, використання людського фактору).

5. Накопичувальний критерій (якщо команда під керівництвом тренера кілька турів поспіль демонструє чіткий прогрес, постійне поліпшення результатів, тренерські новинки).

Таким чином, Сергій Ковалець набрав 4,44 бали. На другому місці – Сергій Лавринець («Інгулець», Петрове) із 4,36. Третю сходинку посів Леонід Кучук (Рух», Винники»), який здобув 4,34 бали, але вже не працює в галицькому клубі. На 4 місці – наставник «Волині» Андрій Тлумак – 4,30. Замикає п’ятірку лідерів наставник краматорського «Авангарду» Олександр Косевич із 4,22 балами.

Щодо розташування команд вище згаданих наставників за результатами першої частини Чемпіонату України з футболу в Першій лізі, то ситуація зовсім інша: «Оболонь-Бровар» Сергія Ковальця лише на 5 місці, «Рух» Леоніда Кучука лідирує, «Волинь» Андрія Тлумака на другому місці, «Інгулець» Сергія Лавриненка – на 4 сходинці, а «Авангард» Олександра Косевича – лише на 8-ому.

Друга частина змагань у Першій лізі стартує у березні 2020 р.

Роман УСТИМЧУК.

На фото з порталу «Footboom.com»: Андрій Тлумак.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (476) - 88.8%
Пізно (15) - 2.8%
Яка різниця? (8) - 1.5%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (20) - 3.7%
Мені байдуже (16) - 3%