Як платити за газ: по «гарантованій» ціні чи по ринковій?

Як платити за газ: по «гарантованій» ціні чи по ринковій?

З 1 січня 2020 р. в Україні почали діяти гарантована та ринкова ціни на газ для населення.


Про особливості та відмінності повідомили колеги з «Економічної правди»:

«За домовленостями з МВФ, з 1 січня 2020 р. усі українці повинні платити за газ ринкову ціну. Але щоб захистити населення від коливання цін, Кабмін увів так звану "страхову ціну", тобто фіксацію ціни на певному рівні. 

Це означає, що в українців з 1 січня буде два варіанти, як платити за газ для дому: або за гарантованою (яка діятиме до кінця кварталу), або за ринковою цінами.

Страхова ціна «Нафтогазу» становить 6 тис. 961 грн за тисячу кубометрів з ПДВ — її визначили на підставі котирувань на найбільшій європейській газовій біржі. Така ціна на 7% менша, ніж у першому кварталі 2019 р.

Кінцева ж вартість газу залежатиме від тарифів на транспортування, які встановлює Нацкомісія з тарифів. Якщо виходити з тарифів у листопаді, вартість газу може становити близько 8 тис грн за тисячу кубометрів.

Ця ціна збігається з квартальною гарантованою ціною. Квартальна ціна діятиме автоматично для всіх споживачів. У «Нафтогазі» порахували, що якщо транзит продовжиться,програма з гарантованою ціною може завдати споживачам збитків.

За словами голови Мінекоенерго Олексія Оржеля, після підписання угоди про транзит газ може стати чи не найдешевшим за всю історію перемовин. 

«Тоді споживачі із страховою ціною не виграють, бо на ринку буде менша ціна», – попередив він.

Це не стосується мешканців багатоквартирних будинків, які не можуть впливати на цей процес. В їхньому випадку все залежить від комунальних підприємств, які надають їм послуги. Останні так само можуть скористатися пропозицією «Нафтогазу». 

Є й інші новини: платіжки за теплову енергію за грудень 2019 р. за рахунок їх коригування відповідно до ринкової ціни на газ у грудні можуть бути знижені на 300-400 грн.

«За нашими підрахунками, вже в грудні, якщо правильно здійснити ці нарахування, людина може отримати в своїй «платіжці» на 300-400 грн менше. Це дуже відчутно», – заявив напередодні прем’єр Олексій Гончарук».

Світлана КОМА.

Фотоілюстрація з «Економічної правди».

 

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (597) - 86.3%
Пізно (24) - 3.5%
Яка різниця? (13) - 1.9%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (24) - 3.5%
Мені байдуже (29) - 4.2%