Україна підтримує Польщу в справі історичної маячні Росії

Україна підтримує Польщу в справі історичної маячні Росії

Посол України в Республіці Польща Андрій Дещиця у своїй заяві в мережі «Твіттер» підтримав Республіку Польща, на яку з реваншистськими заявами недавно обрушився диктатор Росії Владімір Путін.


«У заяві читаємо, що Україна останніми роками дізналася про ціну російської пропаганди, маніпуляцій та агресії.

«Спроби стерти свої злочини та перекласти провину на жертви – це донині класична кремлівськи схема», – звернув увагу посол України.

У заяві мовиться, що Польща нічого не мусить пояснювати, світ знає, на чиєму боці правда. «Ми солідарні з Польщею!», – написав Андрій Дещиця, про що повідомляють колеги з «Польського радіо».

Протягом останніх двох тижнів Президент РФ Владімір Путін і частина російських політиків обвинувачує сучасну Польщу та країни Західної Європи у «змові з гітлерівською Німеччиною», мовляв, саме тодішні Варшава і Німеччина після Мюнхенської змови в 1938 р. розв’язали Другу світові війну в Європі, розділивши між собою Чехію та створивши маріонеткову Словаччину... Насправді ж основними учасниками угоди були правителі Німеччини Адольф Гітлер, Італії – Беніто Муссоліні, Великої Британії – Невіл Чемберлен та Франції – Едуард Даладьє. За її підсумками змови з диктаторами більшу частину Чехії отримав Третій рейх, чеське м. Тешин та прилеглі райони в жовтні 1938 р. – польська Друга Річ Посполита. Постраждала від мюнхенської змови й Україна, адже в Карпатську Україну Августина Волошина в березні 1939 р. вторглися угорські окупанти та знищили цю республіку.

Крім того, Владімір Путін спробував пояснити агресію СССР в Західну Україну, котра почалася на світанку 17 вересня 1939 р., тим, що, мовляв, польський уряд уже втік до кордону з Румунією, і «не було з ким домовлятися», облудливо замовчуючи, що спільний із гітлерівцями напад на Польщу розпочався після таємного договору між СССР та нацистською Німеччиною від 23 серпня 1939 р.

На марення Владіміра Путіна одразу відповів Прем’єр-міністр Матеуш Моравєцькі у спеціальній заяв, де вказав, що Владімір Путін свідомо оббріхує польську та світову історію. Очільник польського уряду також наголосив, що Польща була першою жертвою Другої світової війни і нагадав історичні факти стосовно пакту Молотова-Ріббентропа та справу співпраці гітлерівської Німеччини і СССР.

Критично слова Владіміра Путіна оцінили, зокрема, посли Ізраїлю, Німеччини і США в Польщі, до яких, як бачимо, долучився й українець Андрій Дещиця.

А от Президент РП Анджей Дуда публічно закликав польську сторону не дискутувати з Росією з огляду на повну безперспективність цього процесу: Владімір Путін думає тільки так, як він хоче...

Що ж, це не перший випадок, коли правитель Кремля плоди своєї хворобливої старечої уяви та заскорузлу сталінську пропаганду видає за дійсність. Зокрема, в цей же ж період він брехав, що всі Причорноморські області України мають належати... Росії як «ісконно русскіє зємлі».

Світлана КОМА.

На фото з архіву: учасники підписаної в Мюнхені в 1938 р. угоди, на яку посилається Владімір Путін.

 

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (67) - 85.9%
Пізно (3) - 3.8%
Яка різниця? (2) - 2.6%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (1) - 1.3%
Мені байдуже (4) - 5.1%