Уроки минулого: як відзначити ювілей Лесі Українки?

Уроки минулого: як відзначити ювілей Лесі Українки?

На 100-річчя від дня народження Лесі Українки висадили дубки на «Лесиній діброві» та привітали дорогих гостей: від Якутії і Естонії до США і Узбекистану. А як буде на 150-річчя, в 2021 р.?


Як відомо, Верховна Рада України внесла 150-річний ювілей визначної української письменниці Лесі Українки в перелік державних свят. Саме тому нещодавно на Волині відбулося виїзне засідання Комітету Верховної Ради України з гуманітарної та інформаційної політики, роботу якого координували народні депутати Олександр Ткаченко та Ірина Констанкевич. Урядовці повинні також профінансувати низку ювілейних  заходів.

А як 100-річчя «співачки досвітніх вогнів» відзначали 50 років тому?

Головою оргкомітету відзначення ювілейної дати було призначено письменника Олеся Гончара, 100-річчя від дня народження якого відзначалося в квітні 2018 р. Саме під його керівництвом 27 лютого 1971 р. на Волинь прибув велелюдний і представницький десант із близького та далекого зарубіжжя.

Спочатку гості побували в тодішньому Педагогічному інституті імені Лесі Українки, де зустрілися зі студентами та викладачами на чолі з ректором Дмитром Цимбалюком (зараз це – Східноєвропейський національний університет імені Лесі Українки, який очолив Анатолій Цьось, – ред.), а потім вирушили в с. Колодяжне, в Музей-садибу родини Косачів.

Серед них – письменники Троян Янку (Румунія), Шара Каріг (Угорщина), представник «Ліги українців американського походження в США» Михайло Ганусяк, народний поет Якутії Елляй, узбецький письменнику Еркін Вахідов, литовський перекладач поезії Лесі Українки Валдас Шимкус, поети Павло Дапріє (Молдова), Ліллі Промет (Естонія), Іван Драч (Україна) та інші.

На околиці с. Колодяжне Ковельського р-ну велику колону учасників урочистостей зустріли величезним транспарантом із написом «Сердечно вітаємо дорогих гостей на Лесиній землі!».

«Голова місцевого колгоспу імені Лесі Українки В. Г. Мороз сердечно привітав прибулих від імені односельчан. До підніжжя пам’ятника поетесі, біля якого вишикувалися юні піонери, поклали квіти від делегацій союзних республік та зарубіжних країн. Тут також висаджено дубки, що поклали початок Лесиній діброві.

Гості відвідали музей-садибу та ознайомилися з його експозицією.

А на урочистому вечорі виступили племінник поетеси Юрій Косач, письменники, представники партійних, радянських і громадських організацій області, трудящих Ковельського району», – зазначалося в публікації газети «Молодь України» від 2 березня 1971 р.

Світлана КОМА.

На фото Агенції «!Укрінформ»: Олесь Гончар, голова оргкомітету з відзначення 100-річчя з дня народження Лесі Українки.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (476) - 88.8%
Пізно (15) - 2.8%
Яка різниця? (8) - 1.5%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (20) - 3.7%
Мені байдуже (16) - 3%