Київ не Багдад, але...

Київ не Багдад, але...

Глава дипломатії США в Україну 3 січня не приїде?


30 грудня 2019 р. Держдепартамент США повідомив, що глава зовнішньополітичного відомства Майк Помпео 3 січня 2020 р. запланував прибути з офіційним візитом у м. Київ та зустрітися з Президентом України Володимиром Зеленським та іншими високопосадовцями. Але штурм посольства США в Іраку може все змінити...

Отже, за попередніми планами, Майк Помпео планував зустрітися з главою держави Володимиром Зеленським, Міністром закордонних справ Вадимом Пристайком і Міністром оборони Андрієм Загороднюком.

«За повідомленням, Майк Помпео мав намір підтвердити підтримку США суверенітету і територіальної цілісності України. Він також планував узяти участь у вшануванні пам’яті загиблих на Донбасі і зустрітися з представниками релігійних організацій, громадянського суспільства і бізнесу, щоб обговорити питання прав людини, інвестиційний клімат і програму реформ уряду», – деталізували колеги з «Радіо Свобода».

Після України Майк Помпео планував протягом 3–7 січня відвідати Білорусь, Казахстан, Узбекистан і Кіпр.

Але штурм посольства СЧША в Іраку, коли на дипустанову здійснили напад понад 20 тис. радикальних ісламістів, спонукав Білий дім не лише додатково туди відправити 750 спецпризначенців... Весь персонал довелося терміново евакуювати...

Ескалація напруженості сталася після того, як 29 грудня ц. р. американські війська завдали авіаударів проти шиїтського угруповання «Катаїб Хезболла» в Іраку і Сирії як відповідь на обстріл своєї військової бази.

«Я сподіваюся, що все-таки зможу виконати ці зобов’язання. Я прямую до України, потім до Центральної Азії, а потім до Кіпру. Але я зроблю все можливе, щоб бути саме там, де треба, щоб забезпечити безпеку наших людей, працівників Державного департаменту, щоб американці були в безпеці на Близькому Сході. І якщо це означатиме, що мені доведеться дещо відкласти мою поїздку, то так я і зроблю», – сказав Майк Помпео 31 грудня 2019 р. в інтерв’ю американському телеканалові «Фокс ньюз».

Сергій ШРАМЧУК.

На фото Агенції «Франс Пресс»: біля будівлі посольства США в Багдаді.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (67) - 85.9%
Пізно (3) - 3.8%
Яка різниця? (2) - 2.6%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (1) - 1.3%
Мені байдуже (4) - 5.1%