«Будь-яке насильство, вчинене щодо жінок – це осквернення Бога!»…

«Будь-яке насильство, вчинене щодо жінок – це осквернення Бога!»…

Папа Римський Франциск попросив пробачення за те, що обурено ляснув по руці жінку, яка потягла його себе під час вітання з прочанами у Ватикані. Принагідно він виступив за захист прав усіх жінок.


Папа Римський Франциск визнав, що втратив терпіння і подав «поганий приклад».

«Визнання провини з’явилося після того, як він присвятив своє перше звернення у новому році проблемі насильства стосовно жінок, що він прирівняв до осквернення Бога», – зазначають колеги з «Голосу Америки».

83-річний глава Римо-католицької церкви опинився у неприємній ситуації, коли минулого вівторка обходив Площу святого Петра у Римі і тиснув руки прочанам. Одна з жінок у натовпі раптово вхопила його долоню і потягла до себе. Папа, очевидно, був стривожений несподіванкою і роздратовано ляснув ту жінку по руці.

«Дуже часто ми, навіть я, втрачаємо терпіння, і я прошу пробачення за вчорашній поганий приклад», – сказав Папа тисячам прочан, які зібралися на Площі святого Петра на новорічне богослужіння у середу. – Будь-яке насильство, вчинене щодо жінок – це осквернення Бога».

«Як часто жіноче тіло приносять у жертву на нечестивому вівтарі реклами, наживи і порнографії», – цитують слова Папи Римського в «Голосі Америки», додавши, що тіло жінки «треба звільнити від споживацтва, його треба поважати і шанувати».

Папа сказав, що хоча жінки творять життя, «їх постійно ображають, б'ють, ґвалтують, змушують до проституції... Ми можемо визначати свій рівень людськості відповідно до того, як ми поводимося з тілом жінки».

Під час проповіді Франциск також торкнувся теми імміграції, заявивши, що жінок, які подаються до інших країв, щоб забезпечити своїх дітей, треба поважати, а не засуджувати:
«Сьогодні принижують навіть материнство, бо єдине зростання, яке нас цікавить – це зростання економіки… Є жінки, які подаються у ризиковані мандри, щоб забезпечити краще майбутнє плодам свого лона. Їх засуджують люди, які мають повні животи, але в їхніх серцях нема любові».

«Раніше Папа Римський Франциск заявляв, що церква повинна визнати тривалу історію зверхності чоловіків та сексуального насильства над жінками. Минулого року він вперше призначив чотирьох жінок до служби у Ватикані, яка відповідає за організацію важливих нарад єпископів», – зазначається в повідомленні.

Наш кор.

На фото «Голосу Америки»: епізод у Ватикані, коли папа Римський Франциск грубо відмежовується від прочанки.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (503) - 88.4%
Пізно (18) - 3.2%
Яка різниця? (9) - 1.6%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (20) - 3.5%
Мені байдуже (17) - 3%