Ні піску, ні води, ні барж

Ні піску, ні води, ні барж

Не лише глобальне обміління луцьких водойм стало причиною фіаско проєкту, вперше озвученого в березні 2016 р. Річкою Стир досі не лише баржі з піском не буксирують, тут навіть прогулянкові катери – дивина...


Отже, катастрофічне обміління озера Світязь уже стало проблемою загальнонаціонального масштабу, а за її вирішення можуть взятися на найвищому рівні. А от куди зникає вода з річок Турія, Стохід, Прип’ять і Стир, це, вочевидь, мало кого хвилює. Коли ж у руслі води, як кіт наплакав, то, зрозуміло, що й судноплавство тут відновити важко.

Але 4 роки тому маловоддя, схоже, не було перепоною для грандіозних планів. В усякому випадку, на початку  березня 2016 р. в облраді відбулося засідання депутатської комісії, де в присутності депутата Василя Столяра та голови облдержадміністрації Володимира Гунчика серед іншого обговорили ідею ТзОВ «Німб-7»: закупити катери і баржі до них, щоб річкою Стир транспортувати пісок для будівництва в м. Луцьку з м. Рожище.

«На засіданні пролунала інформація, що інвестора для цього проєкту вже знайдено», – зазначалося в повідомленні «Волинської газети», чий кореспондент був присутнім під час обговорення цього цікавого плану.

Втім, роки йдуть, води в Стиру меншає, потреб на будівельний пісок у м. Луцьку більшає, а барж і катерів як не було, так і немає...

Наш кор.

На фото з відкритих джерел: транспортування піску баржами по річці Стир 50 років тому.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (614) - 86%
Пізно (27) - 3.8%
Яка різниця? (14) - 2%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (24) - 3.4%
Мені байдуже (30) - 4.2%