18+: «Lysistrata» Ніни Мурашкіної

18+: «Lysistrata» Ніни Мурашкіної

До 19 січня ц. р. включно в Музеї сучасного українського мистецтва Корсаків буде експонуватися виставка ексцентричної художниці Ніни Мурашкіної.


Стиль Ніни Мурашкіної  –  синтетичний мікс на основі класичної художньої освіти з поєднанням декоративного живопису, кічу, наїву, магічного символізму та contemporary art.

У 2017 р. у творчості Ніни Мурашкіної настає розквіт – трагічні сюжети поступово зникають, а їх місце займає любовна чуттєвість...

Звідки це в уродженки м. Донецька, яка після окупації частини ОРДЛО російськими військами та встановлення там режиму сепаратистських посіпак, змушена жити або в м. Києві, або в м. Барселоні? Адже головною темою її картин, колажів, ready-made об'єктів та інсталяцій завжди є еротична магія жіночності у її глибинних та хворобливих проявах? Майже у всіх творах головною героїнею є сама мисткиня.

Творчі здібності маленької дівчинки було розвинуто в ІЗО-студії у міському Будинку культури м. Донецька.

«Під час навчання у Донецькому художньому училищі, а потім у Харківській державній академії дизайну та мистецтв Ніна Мурашкіна вбирала нові знання і навички для пошуку та вдосконалення власного стилю – оди жінці.

«З раннього дитинства Ніна Мурашкіна сприймає будь-який диктат за насилля. Проте, вона з щирою вдячністю згадує О. І. Будовську та А. В. Полонік, що готували її до вступу до училища. Також художниця відзначає великий вплив В. Н. Гонтаріва та В.Н Кулікова, що підтримували та надихали її під час навчання у м. Харкові.  Контраст між сірою буденністю шахтарського міста на зламі епох та екзальтованим родинним оточенням залишив свій відбиток у свідомості майбутньої художниці. У підлітковому віці Ніна Мурашкіна цілком відсторонилася від своїх однолітків, поринувши у світ художніх образів та яскравих фарб», – зазначають мистецтвознавці.

З 2017 р. Ніна Мурашкіна живе на два міста – український Київ та каталонську Барселону –  та працює у співавторстві зі своїм чоловіком – іспанським митцем Ксав'єром Ескалою.

«Наразі Ніна Мурашкіна є однією з найвідоміших сучасних українських художниць в Україні і світі. Її роботи експонуються з 1999 р. Ніна Мурашкіна є учасницею великої кількості виставок в Україні та за кордоном. Твори знаходяться у приватних колекціях України, Австрії, Польщі, Росії, США, Франції, Японії, Німеччини, Канади, Іспанії, Італії, Чехії, Бельгії, Китаю.

Тож особливо приємно, що частина її доробку з серії «Lysistrata» експонується з другої половини грудня до 19 січня в артгалереї Музею сучасного українського мистецтва Корсаків, що на першому поверсі розважального комплексу «Адреналін-Сіті» в м. Луцьку по вул. Карбишева, 1.

Не лише поціновувачі високого мистецтва та прихильники оди жіноцтву мають змогу прийти, щоб насолодитися її творчістю, але й пересічні громадяни. Щоправда, багато полотен Ніни Мурашкіною надто еротичні, тому й встановлено обмеженні віку глядачів: лише ті, кому виповнилося 18.

Світлана КОМА.

На фото авторки: одна з картин Ніни Мурашкіної.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (614) - 86%
Пізно (27) - 3.8%
Яка різниця? (14) - 2%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (24) - 3.4%
Мені байдуже (30) - 4.2%