«Пташиний грип» знову наступає!

«Пташиний грип» знову наступає!

У сусідній Польщі підтверджено два нові спалахи пташиного грипу: в Люблінському воєводстві на Сході країни та у Великопольському – на Заході. Таким чином, небезпечна епідамія – у волинян на порозі!


Про наступ епідемії повідомили головні ветеринарні лікарі обох воєводств, передає власний кореспондент «Укрінформу» з Польщі.

«За інформацією ветеринарного лікаря Люблінського воєводства Павла Пьотровські, вже четвертий випадок пташиного грипу підтверджено на фермі, де вирощують 13 тис. цесарок. Це господарство діє в тому самому селі Усцімув, у якому 31 грудня 2019 р. було зафіксовано пташиний грип на трьох фермах. За словами Павла Пьотровські, загалом на чотирьох фермах вже загинуло близько 40 тис. птахів», – повідомляє «Укрінформ».

У Великопольському воєводстві небезпечний вірус виявлено на фермі у населеному пункті Тополя Оседлє, де утримувалися 65 тис. курей. За інформацією ветлікаря воєводства Анджея Жарнецькі, тепер у регіоні перевірять 31 птахоферму.

«В обох районах навколо осередків захворювання утворено 10-кілометрові зони, де проводяться заходи з ліквідації пошесті .Як повідомлялося, від пташиного грипу загинули 25 тис. індиків на фермах у населеному пункті Усцімув Любартівського повіту Люблінського воєводства на Сході Польщі. Очільник воєводства Лех Справка видав розпорядження обмежити вивезення свійської птиці з регіону», – зазнчається.

Щодо прикордонної Волині,  то наразі інформація про поширення «пташиного грипу» на наші терени відсутня, але на кордоні вживаються додаткові карантинні заходи.

Світлана КОМА.

На фото Агенції «Укрінформ»: «пташиний грип» – по той бік річки Західний Буг.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (614) - 86%
Пізно (27) - 3.8%
Яка різниця? (14) - 2%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (24) - 3.4%
Мені байдуже (30) - 4.2%