З ГПУ – до ОГПУ

З ГПУ – до ОГПУ

2 січня 2020 р. замість ліквідованої Генеральної прокуратури України розпочав роботу новостворений Офіс Генерального прокурора України. Але лише зміною назви не обійшлося: структуру скоротили, від третини «зайвих» співробітників позбавилися, а ще шукають людей із «поза системи»…


Отже, Генеральний прокурор України Руслан Рябошапка з 2 січня 2020 р. уже керівник Офісу генерального прокурора України. Новий Офіс складатиметься з 12 департаментів, 8 окремих управлінь та 2 спеціалізованих прокуратур. Військову прокуратуру, котру очолив Віктор чумак, взагалі ліквідують.

Загалом в ОГПУ працюватиме 1500 осіб, із як мінімум 600 нових співробітників у центрі і на місцях планують набрати за конкурсом замість скорочених і тих, які не пройшли переатестації.

«20 січня 2020 р. розпочнеться прийом документів від кандидатів з-поза системи органів прокуратури на більше 200 вакансій в Офісі Генерального прокурора… Вперше українці не з прокурорської системи зможуть стати прокурором органу найвищого рівня. Процедура набору буде такою ж, як під час атестації прокурорів ГПУ, а всі деталі можна дізнатися на сайті Офісу Генерального прокурора України», – зазначила пресслужба відомства.

Скептики і критики, намагаючись поставити під сумнів раціональність та доцільність таких змін, крім усього іншого почали критикувати не тільки структурні новоутворення, але навіть абревіатури. Але історики прекрасно знають, що старий радянський ОГПУ («Объединённое государственное политическое управление» при Совнаркоме СССР, орган держабезпеки, який після ВЧК діяв із 1923 до 1934 р., поступився місцем НВД, потім – КГБ СССР, – ред.) не має аніякогісінького стосунку до Офісу Генерального прокурора України, оскільки це різні епохи, різні держави і, головне, різні мови, назви та функціональні повноваження.

Тож ОГПУ працює з 2 січня 2020 р., а почне набиратиме додаткових спеціалістів з-за меж старої системи ГПУ вже з 20 січня. І цим шансом треба скористатися!

Роман УСТИМЧУК.

На фото пресслужби ОГПУ: новий логотип нової прокуратури.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (614) - 86%
Пізно (27) - 3.8%
Яка різниця? (14) - 2%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (24) - 3.4%
Мені байдуже (30) - 4.2%