Де тренуються чемпіони

Де тренуються чемпіони


 На Волині створено перший в Україні полігон спортивного орієнтування. Він унікальний і поки що єдиний, у своєму роді, в цілій Україні.

– Полігон створено з метою навчальної, тренувальної, оздоровчої, рекреаційної роботи для проведення змагань і спортивно-масових заходів серед учнівської молоді та інших груп населення, – розповідає директор КЗ «Волинський обласний центр національно-патріотичного виховання, туризму і краєзнавства учнівської молоді Волинської обласної ради» Богдан Бальбуза. – Його започаткували Волинський обласний центр національно-патріотичного виховання, туризму і краєзнавства разом із Волинським обласним управлінням лісового та мисливського господарства.
На відкриття зібралися туристи з Луцька, Ковеля, Старої Вижви та Луцького району, приїхав голова обласної організації Товариства лісівників України, начальник відділу лісового господарства Волинського ОУЛМГ Борис Бабеляс. Свого часу, Борис Павлович, також займався спортивним орієнтуванням. Згодом ці навики стали у нагоді під час служби в десантних військах. Тож з великим розумінням ставиться до створення такого полігону. Для лісу шкоди від цього не буде, навпаки – усі, хто бодай раз тут побуває на тренуваннях чи змаганнях, зауважить красу деревостанів, полюбить природу, а там, дивися, і на лісівничий факультет піде, принаймні, якщо не лісівником, то природолюбом точно стане.
Борис Павлович передав вітання від начальника Волинського ОУЛМГ Олександра Кватирка та запевнив, що і надалі ця туристична мекка Волині матиме усіляку підтримку від лісівників. Також розповів тренерам та їх вихованцям про роботу лісогосподарств, діяльність лісівників, створення лісів, їх догляд, збереження, охорону. Зауважив при цьому: «Перебування дітей чи дорослих на теренах лісу викликає тільки позитивні емоції і формує особливе ставлення до лісу».
– Чим цей ліс незвичний? – поцікавилися у лісовода.
– Це вже сформоване грабово-дубове насадження у віці 80-100 років, де є й двохсотрічні дерева, знаходиться у безпосередній близькості від обласного центру, що дуже зручно. Змагання проводяться цілорічно, а що кожна пора має свої особливості і красу, то його учасники отримують і задоволення, і оздоровлюються, і вдосконалюють свої навики з орієнтування. Для волинських лісів, нашого лісоуправління – це також і новий досвід. Звісно, на теренах багатьох лісоугідь облаштовуються літні оздоровчі табори, тренувальні бази, періодично проводяться змагання зі спортивного орієнтування та туризму. Лісівники також проводять свої обласні змагання з лісівничого багатоборства, навчання для єгерів та лісової охорони. Та як правило – це одноразові проекти, у даному випадку – це стаціонарний полігон, який буде розвиватися і можливо дасть поштовх для подальшого розвитку мережі таких комплексів по всій Україні. Волинь, як і в багатьох інших сферах, знову серед першопрохідців і в цім, як бачите, є і заслуга лісівників. У даному випадку, шкоди для лісу від цього не буде, адже деревостани уже сформовані, ніяких робіт у них не проводиться, а необхідний лісівничий догляд здійснюється у повному об’ємі, підвищеного шуму, крику чи якихось інших дій, що могли би зашкодити довкіллю, присутність дітей та їх тренерів не завдаватимуть. Навпаки, разом з керівництвом центру, інструкторами лісівники зможуть апробувати нові еколого-освітні і профорієнтаційні методики з користю як для освітян, спортивної громадськості, так і держави загалом та лісової галузі зокрема, адже в безпосередній близькості знаходиться дві екологічні стежки. Виходить цікаве поєднання рекреації та спортивного орієнтування, чому нема аналогів ні в Україні.  
– Я працюю у Волинському обласному центрі національно-патріотичного виховання, туризму та краєзнавства заввіділом спортивного орієнтування, – мовить Ігор Мальчик. – Займаюся розвитком орієнтування в області серед учнівської молоді. Плануємо заходи, які пов’язані і з туризмом, і з краєзнавством. Ми давно мріяли про такий полігон. Він передбачений не тільки для тренувань дітей зі спортивного орієнтування, але й для рекреаційних потреб широкого загалу населення. Кожна людина, користуючись цим полігоном, може прийти в ліс і за допомогою карти і активно провести своє дозвілля.
Площа полігону – 1,5-2 квадратних кілометри. Це доволі багато. 
– Лісоуправління надало нам можливість поставити стовпчики, на яких нанесена символіка спортивного орієнтування, і це дуже полегшує роботу організаторам заходів, адже щоразу після чергових тренувань чи змагань нема потреби знімати чи ставити контрольні пункти, – каже Ігор Мальчик. – Віднині вони тут стоять постійно. Приїхав і тренуйся. Ми дуже вдячні лісівникам за підтримку, розуміння і можливість реалізувати давню мрію багатьох поколінь спортивних орієнтувальників.
– Чи є подібні полігони на Волині?
– Це перший полігон не тільки в нашій області, але й в Україні, – долучається до розмови методист Центру Володимир Гуцаленко. –  В інших країнах – їх багато і вони дуже популярні серед дорослих і дітей, у нас це перший.
Окрім Гаразджинського навчальні полігони функціонують в лісових масивах поблизу сіл Жабка та Боголюби. Скористатись інформацією про полігон для спортивного орієнтування та завантажити карту полігону можна за посиланням www.cnpvtk.volun.ua, або за посиланням на сторінку полігона https://sites.google.com/view/cnpvtk-poligon

Сергій ЦЮРИЦЬ. 


  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (591) - 87%
Пізно (24) - 3.5%
Яка різниця? (12) - 1.8%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (24) - 3.5%
Мені байдуже (23) - 3.4%