Світлини, що змінюють світ

Світлини, що змінюють світ

До останнього сумнівалися організатори: чи варто в часи такої напруги братися за фотовиставку? Втім відповідь дала сама імпреза, яку подарувала волинянам наша землячка Лариса Івшина.

Киянка, головний редактор журналу «День», пані Лариса вже усьоме привозить творчий доробок колективу видання. Плодами газети стали не лише публікації українською, російською та англійською. Гостям пропонували також книги про знаменитих українців, аналітичні праці про минуле й сучасність. Але найбільшу увагу привернули світлини, розмістити які організатори спробували на декількох поверхах бібліотеки СНУ ім. Лесі Українки.

– Це лише невеличка частина з того, що отримали наші фотографи, вдень і вночі працюючи на Майдані у Києві, – пояснила Лариса Олексіївна.

Але «полювання за емоціями» направду вражає. Щастя маленької людини і біль великої України, безтурботна юнь і мудра старість – одним спалахом фотокамери передати це зможе не кожен. Але газеті «День» таке вдалося.


Вдивляючись у мить минулого, кожен відвідувач знаходив там щось своє, сокровенне. «Переглядав світлини – і все в душі переверталося. Бо фотографії примушували вкотре пережити те, що відбулося на Майдані», – зізнався Олександр Пирожик, журналіст, громадський і політичний діяч, а віднедавна – перший заступник голови обласної ради.

Ділячись враженнями, голова облдержадміністрації Григорій Пустовіт також «відкрився»:

– Я по-новому подивився на давно відомі речі. Ці фотознімки відтворюють, акцентують, передають, вони вчать змінювати себе і тих, хто поруч. А публікації та книги, які представило видання, – не просто аналітика. Ви даєте талановитим людям можливість сказати і бути почутими.


Про здатність творчим доробком змінювати Україну зсередини і ставлення до України ззовні сказав і перший заступник Луцького міського голови Святослав Кравчук. Святослав Євгенович уже давно є шанувальником Лариси Івшиної і того, що вона робить. Тому й зауважив: «День» – чи не єдина загальноукраїнська газета, яка незважаючи на те, хто є президентом, сміливо заявляла про власне бачення розвитку держави.


– А відтак, – погодився ректор СНУ Ігор Коцан, – сьогоднішня фотовиставка є дійсно соціальним проектом. І він мусить продовжуватися за будь-яких умов.


– Доки ми не вивчимо свою історію й не знатимемо своїх помилок, доти матимемо великі проблеми. Дуже хочеться, аби вони врешті закінчилися, – зазначила Лариса Івшина. – Останні події показали, як ми завинили перед Кримом, як мало ним цікавилися і як мало говорили медіа про те, що дійсно треба знати. Кажуть, учитися плавати треба до шторму, а не під час нього. Але все одно вчімося плавати. Тим паче, що шторм цей не останній.   

Оксана БУБЕНЩИКОВА.

Фото автора.

 

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (618) - 86%
Пізно (28) - 3.9%
Яка різниця? (14) - 1.9%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (24) - 3.3%
Мені байдуже (30) - 4.2%