Колись газети писали

Колись газети писали

80 років тому

Трагічна смерть короля

Бельгійська Телєграфічна Агенція принесла вістку про трагічну смерть бельгійського короля Альберта. Король виїхав самоходом на прогулку до місцевости «Marche LesDames», звідкіль більше не повернувся. О 2-й год. ночі знайшли його в проваллі мертвого з розбитою головою.

Тиф на Волині

На терені Дубенського повіту занотовано 10 випадків плямистого тифу, який занесено було з сусідніх повітів. Ужито енергійних до злокалізування тих випадків і попередження епідемії.

(«Українська нива», 1934 р.)

75 років тому

Урочиста Академія

Українські організації м. Луцька урядили урочисту Академію сприводу 125-річчя з дня народин Т. Гр. Шевченка. Театральна заля була переповнена. Програма Академії складалася з таких пунктів: реферат п. проф. Євг. Богуславського; артист Волинського Українського Театру М. Сагайдаківський (бас) співав «Гетьмани» та «Огні горять», артист Вол. Укр. Театру Г. Луків (тенор) співав «І золотої, і дорогої» і «Минули літа молодії». Мішаний хор у супроводі оркестри виконав «Жалібний марш». Інсценізації поеми Т. Шевченка «Гамалія», що було намічено програмою, не було виконано з незалежних від Комітету причин. Академія відбулася в урочистому настрою. Виконання програми викликало глибоке задоволення присутніх.


На фото: могила Т. Г. Шевченка під Каневом.

(«Шлях», 1939 р.)

60 років тому

Райспоживспілка працює незадовільно

Правління райспоживспілки в Любомлі працює вкрай незадовільно. Засідання проводяться формально, від випадку до випадку. Не роблять тут глибокого аналізу роботи магазинів, не накреслюють заходів до поліпшення їх діяльності. Тривалий час у магазинах райспоживспілки продавали хліб для населення по завищених цінах. Так, хліб другого сорту продавали по 2 крб. 15 коп. за кг замість 1 крб. 60 коп. Таким чином, з населення було перебрано 87.529 крб. Про це добре знав бухгалтер райспоживспілки, він же секретар первинної парторганізації тов. Трофимович, але мовчав.

(«Радянська Волинь», 1954 р.)

35 років тому

Цікаві заходи

4 березня 1979 р. – всенародне свято, вибори до Верховної Ради Союзу РСР. Особливо знаменне в нинішньому році воно для тих, хто голосуватиме вперше. В Уховецькому клубі виборців, зокрема, відбувся вечір молодого виборця, на якому виступили шановані люди села, ветерани партії, революційної боротьби за встановлення соціалістичного ладу на західноукраїнських землях, а також ті, хто вперше прийде на виборчу дільницю, щоб віддати свої голоси за кандидатів блоку комуністів і безпартійних, за дальший розквіт нашого життя, за мир і щастя.

(«Прапор Леніна», 1979 р.)

25 років тому

В обкомі ЛКСМУ

Підбито підсумки огляду-конкурсу за 1988 р. серед міських і районних комсомольських організацій по виконанню рішень 27 з’їзду КПРС. Переможцями визнано Луцьку міську та Маневицьку районну комсомольські організації. Вони будуть нагороджені перехідними червоними прапорами обкому комсомолу.

(«Молодий ленінець», 1989 р.)

10 років тому

Справа Лазаренка

Генпрокуратура України офіційно вважає екс-прем’єра Пала Лазаренка організатором вбивства народних депутатів Володимира Щербаня та Вадима Гетьмана. Про це заявив на прес-конференції в Києві Генеральний прокурор України Геннадій Васильєв. За його словами, нині Генпрокуратура завершила розслідування справи Лазаренка. А прокуратура США звинувачує П. Лазаренка у відмиванні 114 млн дол. Через приватні американські фінансові установи.

(«Досвітня зоря», 2004 р.)

За матеріалами Державного архіву у Волинській області

підготувала Наталія ГЛАВНІЧЕК.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (612) - 86.1%
Пізно (26) - 3.7%
Яка різниця? (14) - 2%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (24) - 3.4%
Мені байдуже (30) - 4.2%