Медична реформа: назад у часі?

Медична реформа: назад у часі?

Медична реформа знову була на слуху. Адже тепер навколо і так сумнівних змін у галузі охорони здоров’я виникло ще більше питань. Тож сьогодні треба думати, як перереформувати те, що вже реформовано. Чи все ж не потрібно поспішати, бо ж, можливо, не так усе й погано?

Зачепили цю тему недаремно. Під час 55-ї сесії Луцької міської ради це питання знову постало гостро. Адже виходить, що влада, котра й стала ініціатором таких змін, уже колишня. Що ж робити з реформою, адже на рівні держави депутати скасували її в усіх пілотних областях? Волинь же, як відомо, сама стала ініціатором долучитися до Вінницької, Дніпропетровської, Донецької областей та м. Києва.

Таке озвучив депутат Луцької міської ради Андрій Осіпов (ВО «Батьківщина»). Він вимагав скасування реформи і вкотре запропонував колегам це зробити. Але під час обговорення виявилося, що поліклініки, котрі не так давно були перейменовані в центри первинної медико-санітарної допомоги, знову доведеться переназивати. А це, погодилися депутати, нині не на часі.

Прокоментувала ситуацію  депутат Луцької міської ради від ВО «Батьківщина», головний лікар Луцької міської поліклініки №2, котра у міській раді очолює постійну комісію з питань соціального захисту, охорони здоров’я, материнства та дитинства, Ганна Кравчук:

 – Уже призначили нового міністра охорони здоров’я. Тож Олег Мусій сказав, що зміни в системі будуть, але не так раптово. Фахівці спочатку проведуть експертизу, тоді будуть прийняті рішення щодо реформування охорони здоров’я. Наголошую: нічого спонтанно не відбуватиметься. Спочатку, звісно, ситуацію врегулюють на державному рівні, а тоді плани, завдання поставлять перед нами.

Сьогодні ж у Луцьку ніякої медичної реформи немає. Йде мова лише про розширення мережі первинної медико-санітарної допомоги, шляхом відкриття амбулаторій сімейного типу, тобто наближення медичної допомоги до пацієнта на відстані пішохідного доступу. Тож не варто нагнітати ситуацію, бо загалом ні структури, ні штату наших закладів ми не змінювали. Все, що відбулося, це – перейменування поліклінік у центри первинної медико-санітарної допомоги.

Ми не стоїмо на місці. Незабаром у місті з’явиться ще дві амбулаторії: на вул. Рівненській та Наливайка. Вже розробляються проекти. Реконструкція приміщень відбуватиметься за рахунок співфінансування Світового банку і міського бюджету.

Світлана ДУМСЬКА.

 

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (582) - 87.1%
Пізно (24) - 3.6%
Яка різниця? (12) - 1.8%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (24) - 3.6%
Мені байдуже (22) - 3.3%