Вступ-2020

Вступ-2020

Зовсім скоро у школах продзвенять останні дзвоники і випускникам доведеться обирати майбутню професію та заклад, який допоможе втілити їхні мрії.

Тож, уже сьогодні батьки та майбутні студенти мріють дізнатися більше про освітні структури, а ті в свою чергу, намагаються надати всю необхідну інформацію про заклад, його викладачів та навчальні програми. День відкритих дверей для випускників 9-х та 11-х класів загальноосвітніх шкіл, технікумів та коледжів, їхніх батьків у Коледжі технологій, бізнесу та права Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки відбувся 14 грудня 2019 р. Це зумовлено тим, що дирекція освітнього закладу хотіла дати випускникам та їхнім батькам більше часу для аналізу та прийняття остаточного рішення.
Коледж технологій, бізнесу та права заснували у 1965 р., як Технікум радянської торгівлі. У той час, студенти здобували професію із трьох спеціальностей: товарознавство продтоварів, товарознавство непродтоварів і харчові технології. Вони і сьогодні є стержневими у навчальному закладі, тільки називаються по-іншому. До слова, це єдиний коледж, який входить до складу Східноєвропейського національного університету.
На початку зустрічі перед присутніми виступив директор коледжу Станіслав Щеблюк: 
«Дорогі батьки, абітурієнти, хтось з вас, можливо, стане й нашим студентом. Сьогодні перед вами стоїть непростий вибір, тому що всі освітні заклади пропонують вам свої послуги. А ті, хто закінчує 9-й клас, взагалі стоять перед вибором чи йти вчитися за фахом, чи ще залишитися в школі. Я розумію, що ви зараз на роздоріжжі. Але ми вирішили ознайомити вас з нашим закладом. Звичайно, ви все можете дізнатися на наших інформаційних ресурсах, але як кажуть: «Краще один раз побачити, ніж сім почути». До ваших послух будуть усі голови циклових комісій, студрада, ви зможете оглянути наші аудиторії та лабораторії, особисто поспілкуватися з викладачами, студентами, персоналом».
Варто додати, що, окрім основної спеціальності, у студентів коледжу є можливість пройти факультативні курси та отримати сертифікат кухаря, бармена чи офіціанта.Крім того, в навчальному закладі можлива реалізація програми «Подвійний диплом». Студенти коледжу можуть паралельно навчатися у Старопольській вищій школі (м. Кельце), філіал якої знаходиться у м. Луцьку, а після завершення навчання отримати диплом бакалавра Коледжу технологій, бізнесу та права СНУ імені Лесі Українки з обраної ними спеціальності та диплом європейського зразка Старопольської вищої школи.

Право

Це єдина спеціальність, навчання на якій можливе лише на контрактній основі. До слова, така ситуація зараз спостерігається у всіх освітніх закладах України.
Але причетність до кафедри правничих дисциплін не лише забезпечить студентів високоякісним викладом матеріалу, всією необхідною нормативно-правовою документацією, участю у різноманітних заходах і конференціях, але й проходженням практики в провідних адвокатських об’єднаннях, нотаріальних конторах, судах міста та області з можливістю подальшого працевлаштування.
На сьогодні тут навчається 8 груп студентів-юристів з 1 по 4 курс. За час функціонування кафедри було здійснено чотири випуски. Більшість студентів далі продовжує навчання у Східноєвропейському національному університеті імені Лесі Українки, Сумському державному університеті, Харківській національній юридичній академії, Львівському університеті внутрішніх справ та інших провідних вузах країни.

Підприємництво, торгівля та біржова діяльність

Тут на студентів чекають висококваліфіковані викладачі, хороша матеріальна база та проходження практики у ведучих торгових закладах нашого міста, таких як гіпермаркет «Там-Там», «Експрес Там-Там», «Епіцентр», «Нова лінія», мережа магазинів «7-23» та інші.
Також на кафедрі функціонують предметні гуртки, які розширюють спектр теоретичних та практичних знань студентів..
Крім того, для товарознавців організовуються екскурсії по торговельним підприємствам: Фабрика дитячих іграшок «Тигрес», Кічкарівський хлібокомбінат, Теремнівський хлібокомбінат, Фабрика «Нестле», «Кондитерська» у Львові та Острожецький м’ясокомбінат. 
На базі цієї спеціальності відкрито бакалаврат та є можливість отримати подвійний диплом.
Не менш цікавим для абітурієнтів є і те, що, навчаючись на цій спеціальності, літні канікули можна проводити у Болгарії, поєднуючи відпочинок з роботою.

Харчові технології та ресторанна справа

Тут абітурієнти можуть вибрати «Виробництво харчових технологій» або ж «Готельно-ресторанну справу».
На студентів чекають викладачі-професіонали своєї справи, хороша матеріально-технічна база, участь у різноманітних конкурсах та змаганнях, а також проходження практики у різних закладах ресторанного господарства (рекреаційний комплекс «Рестпарк», «Срібні лелеки», ресторан «Прага», кафе «Околиця», «Бравий швейк», «Карабас-Барабас», «Соло», «Фелічіта» та ін.). Крім того, є можливість проходити практику в готельно-ресторанних комплексах у Болгарії.
На базі циклової комісії також функціонують гуртки, проводяться конкурси, виставки, тематичні столи, бармен-шоу.
Також є можливість отримати подвійний диплом.
Після закінчення коледжу випускники можуть працювати на посадах: завідувач виробництва, шефкухар, су шеф, кухар, лаборант харчової лабораторії, начальник малого харчового виробництв, адміністратор, метрдотель

Облік та фінанси 

Циклова комісія або кафедра «Обліку та фінансів» готує фахівців з таких спеціальностей як: «Облік і оподаткування» та «Фінанси, банківська справа та страхування». 
На тих, хто обрав шлях фінансиста, окрім високоякісного теоретичного матеріалу, очікує і дві практики. Перша – навчальна, яка проходитиме у стінах рідного закладу. Друга – переддипломна, яка формує практичні навички на реально діючих підприємствах, безпосередньо залучаючи студентів у робочий процес.
Під час навчання студенти освоюють інформаційні системи й технології обліку, також вивчають програму 1С Бухгалтерія. 
Про те, що кафедра готує висококваліфікованих фахівців, свідчить те, що роботодавці надають перевагу випускникам нашого коледжу навіть в порівнянні з випускниками вишів. Ще проходячи практику, студенти отримують запрошення на роботу.
Крім того, випускники можуть продовжити навчання у будь-якому освітньому закладі за скороченою формою – поступивши на ІІІ курс.

Студентське життя

У коледжі діє студентська рада, яка дозволяє молоді самостійно вирішувати усі питання студентського життя в межах компетенції, визначених положенням про студентське самоврядування.
Студентська рада складається з голови, її заступника, секретаря та трьох комісій: організаційна, інформаційна і навчально-наукова.
Організаційна комісія реалізує заплановані заходи, такі як: концерти, квести, конкурси, розіграші, тобто формує студентське дозвілля. Інформаційна повідомляє про зміни в розкладах, заплановані події та заходи у коледжі та за його межами. І навчально-наукова відповідає за успішність та поведінку студентів, допомагає з освоєнням незрозумілих тем та предметів.
Студентство коледжу бере активну участь у різноманітних акціях, таких як: «Зробимо Луцьк чистим», спрямованих на озеленення міста, благодійних заходах. Тут функціонує волонтерський загін «Милосердя».
У коледжі створено гурток «Крок до успішності», який допомагає студентам з навчанням, діє клуб «Некорумповане покоління», з цього семестру організовуватимуться курси з поглибленого вивчення англійської мови. Також постійно проводяться зустрічі з адвокатами, юристами та представниками інших професій, які на своєму прикладі розповідають студентам про особливості обраного фаху, відкривають професійні секрети.
Практично кожного місяця у Коледжі технологій, бізнесу та права відбуваються різноманітні концерти, конкурси, розважальні дійства. Є своя Студентська ліга сміху. До кожного свята готуються тематичні фотозони та прикрашається освітній заклад.
Варто відзначити, що у цьому навчальному році представники студради взяли участь у «Школі лідера-2019», що відбувалась на базі «Гарт» СНУ, а також у Всеукраїнському форумі «Студентство-авангард-державотворення», де були присутні лише 100 студентів з усієї України. 
Студентська рада коледжу активно веде свій Телеграм-канал, Інстаграм та Фейсбук, де майбутні студенти можуть ознайомитися з перебігом студентського життя. 

Умови вступу

Для абітурієнтів 9-го класу зарахування на навчання відбувається на основі вступних випробувань. До конкурсного балу зараховуються три показники: два вступних випробування і середній бал шкільного свідоцтва (всі оцінки, які виставлені, разом з оцінками за ДПА). 
На всі шість спеціальностей перше випробування – українська мова. Друге: для права – історія України, для інших спеціальностей – математика. Усі екзамени будуть у формі письмового тестування.
Форма навчання є як державна, так і платна. Усі абітурієнти, які подали документи в першу чергу беруть участь у конкурсі на державну форму навчання (окрім права).
Кількість державних місць буде повідомлена у кінці червня – на початку липня. 
Документи треба подати з 30 червня по 13 липня. Необхідний пакет документів: особиста письмова заява від абітурієнта, паспорт (ID-картка), шкільне свідоцтво разом з оцінками, 4 фотокартки 3х4. На спеціальність «Підприємництво», «Харчові технології» і «Готельно-ресторанна справа» є обов’язковою медична довідка, де вказується не просто «придатний до навчання», а «придатний до навчання по такій то спеціальності». На інші спеціальності, під час вступу, медична довідка не потрібна. 
Розклад екзаменів буде оприлюднено до початку прийому документів на сайті коледжу: www.ktbp.net.ua. Рейтинг вступників із зазначенням рекомендованих до зарахування буде оприлюднено 23 липня 2020 р.
Після офіційної частини для абітурієнтів та їхніх батьків розпочалася екскурсія закладом, щоб вони могли ознайомитися, в яких умовах навчатимуться і остаточно визначитися з майбутньою професією. Крім того, усі бажаючі могли взяти участь у майстер-класі з карвінгу, організованому студентами коледжу.

Ольга КОНОНЧУК.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (581) - 87.1%
Пізно (24) - 3.6%
Яка різниця? (12) - 1.8%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (24) - 3.6%
Мені байдуже (22) - 3.3%