Повноваження: зменшення та посилення

Повноваження: зменшення та посилення

В. о. Президента України Олександр Турчинов 6 березня 2014 р. підписав Указ №258/2014 «Про визнання таким, що втратив чинність, Указу Президента України від 24 травня 2013 року № 307». Це означає, що механізм передачі місцевим державним адміністраціям повноважень органів виконавчої влади вищого рівня – скасовується.

Чого тепер не буде в роботі облдержадміністрації та її структурних підрозділів у районах?

Насамперед, Кабінет Міністрів України вже не буде напрацьовувати механізм передачі місцевим державним адміністраціям повноважень органів виконавчої влади вищого рівня, зокрема й повноважень територіальних органів міністерств та інших центральних органів виконавчої влади.

Втратила актуальність ідея узагальнення Кабміном на основі щорічних звітів голів облдержадміністрацій інформації про стан справ у регіонах та внесення керівниками виконавчої влади відповідних адміністративно-територіальних одиниць пропозицій щодо вдосконалення законодавства і практики його реалізації.

Міністрам та іншим керівникам центральних органів влади вже не потрібно письмово погоджувати з головами облдержадміністрації плани діяльності своїх територіальних підрозділів, котрі, у свою чергу, вже не зобов’язані виконувати прямих розпоряджень керівництва областей. Вони також звільнені від необхідності подавати інформацію місцевим державним адміністраціям, необхідної для здійснення покладеного на них державного контролю. Недоцільною визнана й практика публікації оголошень у місцевих медіа про проведення конкурсів на заміщення вакантних посад у територіальних органах центральних органів виконавчої влади.

Відтепер зовсім не потрібно погоджувати з головами облдержадміністрації призначення на посади керівників територіальних структурних підрозділів, а також звільнення їх із посад без погодження перших осіб виконавчої влади областей.

Скасовується відповідальність за «факти ігнорування вмотивованих подань голів місцевих державних адміністрацій про відповідність займаній посаді керівників, інших працівників територіальних органів центральних органів виконавчої влади» як на рівні області, районів, так і міст. Це ж стосується і заступників.

Втратило чинність положення, котре зобов’язує голів облдержадміністрацій забезпечувати «дієву взаємодію з органами прокуратури, іншими правоохоронними органами у питаннях забезпечення  на відповідній території виконання Конституції та законів України, актів Президента України, Кабінету Міністрів України, інших органів виконавчої влади, забезпечення законності і правопорядку, додержання прав і свобод громадян».

Не є актуальним «посилення державного контролю, покладеного на місцеві державні адміністрації, у тому числі за збереженням і раціональним використанням державного майна, станом фінансової дисципліни, обліку та звітності, виконання зобов’язань перед бюджетом, за охороною праці та своєчасною і не нижче визначеного державою мінімального розміру оплатою праці, використанням та охороною земель, інших природних ресурсів, охороною пам’яток історії та культури, діяльністю забудовників, пов’язаною з залученням коштів фізичних і юридичних осіб».

Міністри та їхні аналоги в інших установах відтепер не повинні погоджувати з керівниками місцевих адміністрацій ніяких кандидатів на посади в територіальних відомчих органах.

Відтак, не буде продовжено практику «регулярного заслуховування колегіями місцевих державних адміністрацій інформації про роботу територіальних органів центральної влади, їх структурних підрозділів, що забезпечують реалізацію повноважень інших органів центральної влади», не будуть подаватися за результатами таких слухань «пропозиції щодо вдосконалення діяльності» центральних відомств, а також скасовується механізм «розгляду колегіями… питань про відповідність займаним посадам керівників територіальних органів виконавчої влади».

Таким чином, галузеві міністерства та відомства нині підпорядковані в своїй щоденній діяльності виключно відповідним органам виконавчої влади на рівні столиці, а як співпрацюватимуть їхні представники в регіонах залежатиме виключно від доброї волі новопризначених із Києва керівників та їхнього розуміння суті ідеї посилення ролі місцевого самоврядування та координації роботи всього державного механізму влади на рівні конкретних областей, районів та міст.

Роман УСТИМЧУК.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (596) - 86.3%
Пізно (24) - 3.5%
Яка різниця? (13) - 1.9%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (24) - 3.5%
Мені байдуже (29) - 4.2%