Іменини Пілсудські нагадують лозунг: «За вашу і нашу свободу!»

Іменини Пілсудські нагадують лозунг: «За вашу і нашу свободу!» 16 березня на Литовській площі Любліна відбуваються урочистості з нагоди чергового дня іменин засновника Другої Річпосполитої Юзефа Пілсудські, який під час першої світової війни в складі австро-угорської армії на чолі польських легіонерів воював із російськими окупантами на північному сході Волині, біля с. Костюхнівка Маневицького р-ну.

Традиційні заходи розпочалися урочистим богослужінням у гарнізонному костелі військової частини, розташованої на алеї Раславіцьких. Потім – мітинг біля пам’ятника в центрі Любліна та покладання вінків та квітів.
Колеги з газети «Kurier Lubelski» нагадують сучасника особливе ставлення маршала Пілсудські до Люблінщини.
«Лише тепер у Любліні ми відчули, що Вітчизна є в нас і довкола нас, і через це складаю вам, шановні люблінці, сердечну вдячність за те, що дали для нашої Вітчизни гідних солдатів!», – сказав під час одного з виступів у готелі Яніна Юзеф Пілсудські.
Варто також нагадати, що в 1918-1920 рр. керівник Польської держави Юзеф Пілсудські та глава УНР Симон Петлюра уклали договір про спільні бойові дії проти більшовиків. Вони ж проголосили лозунг «За вашу і нашу свободу!», який набув нової актуальності у наш час, коли проти режиму Путіна доводиться боротися не лише українцям, але й тверезомислячим росіянам.
Володимир ДАНИЛЮК.
На фото Яцека БАБІЧА: під час урочистостей із нагоди іменин Юзефа Пілсудські в Любліні.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (169) - 88%
Пізно (5) - 2.6%
Яка різниця? (4) - 2.1%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (8) - 4.2%
Мені байдуже (5) - 2.6%