Трава, море та птахи…

Трава, море та птахи…

У Луцьку відкрили місце для арт-релаксації ветеранів АТО/ОСС.

11 лютого в Луцькому національному технічному університеті за організації кафедри дизайну відбулася презентація партнерського проєкту соціальної дії «Багатофункціональне середовище арт-релаксації «ART-TELL-IYA».

«Наш університет від початку війни з російським агресором і до сьогоднішнього дня робить усе, щоб не лише підсилювати обороноздатність нашої країни у вигляді функціонування військової кафедри, але й забезпечити нашим військовослужбовцям якісну психологічну реабілітацію та адаптацію. Для цього ж була відкрита спеціальність «Психологія».

Це початок дуже серйозної роботи, яка стабільно відбуватиметься в університеті до того часу, поки не створиться в Україні, і, зокрема, на Волині абсолютно повноцінна система реабілітації для людей, які цього потребують», – зазначив ректор вишу Петро Савчук.

Доцент кафедри дизайну Христина Хворост розповіла, що, окрім відкриття середовища, де проводитимуться арт-релаксаційні зайняття, була створена програма для ветеранів АТО/ООС.

Завідувач кафедри дизайну Наталія Скляренко зазначила натомість, що в рамках проєкту передбачалося створення багатофункціонального середовища для занять арт-терапією, релаксаційної кімнати та окремого кабінету для психологічної реабілітації.

Дизайн приміщення викликаний формувати в учасників тренінгів позитивні емоції та дарувати відчуття затишку і спокою. Мобільна мебель без гострих кутів, штучна трава, натуральний пісок, теплий «камін», море на всю стіну та звуки природи. Усе зроблено для того аби одразу налаштувати на відпочинок і розслаблення, відгородження від пережитого болю і страху, поступової адаптації до мирного світу.

Захід реалізовується у рамках програми «Активні громадяни» за сприяння Британської Ради в Україні. А реалізація проєкту допоможе вибудувати ексвоїнам АТО/ОСС економічну та соціально-психологічну стабільність арт-терапевтичними заняттями для естетичної гармонізації особистості й сприяння формуванню нових життєвих стратегій розвитку.

Цільова аудиторія – ветерани АТО/ООС, які не мають серйозних фізичних ушкоджень та поранень, які не потребують реабілітацію в спеціалізованих медичних закладах, але потребують професійного психологічного супроводу для зниження рівня ПТСР, ознаки якого не є відразу видимі.

В рамках проекту, для ветеранів АТО/ООС триватимуть тренінги, під керівництвом психолога арт-терапевта та викладачів-дизайнерів Луцького НТУ, за розробленою на кафедрі програмою. Участь є абсолютно безкоштовною.

Ольга КОНОНЧУК.

Фото автора.

 


  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (542) - 87.8%
Пізно (21) - 3.4%
Яка різниця? (10) - 1.6%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (21) - 3.4%
Мені байдуже (20) - 3.2%