На честь Івана Фуріва

На честь Івана Фуріва

9 лютого, в день народження багаторічного очільника Луцького міськвиконкому та начальника Івана Фуріва, відбулося вшанування його пам’яті.

Іван Фурів був наймолодшим в Україні очільником органу місцевого самоврядування і з березня 1965 р. до червня 1975 р. працював головою виконавчого комітету Луцької міської ради. У 1981-1988 рр. Іван Іванович – голова Волинської обласної ради професійних спілок, а з квітня 1990 р. –заступник голови виконкому обласної ради народних депутатів. Потім , фактично до смерті 29 листопада 2003 р, працював начальником обласного управлін­ня у справах захисту населення від наслідків аварії на ЧАЕС. 
І за цей період, і під час роботи в партійних органах, Іван Фурів зосереджувався, в основному, на розбудові м. Луцька та області, залишивши після себе величезну кількість унікальних та корисних суспільству споруд.
Пам’ятаючи про це, голова обкому профспілки працівників державних установ Ольга Сабурова, донька Івана Івановича – Ірина з двома дітьми, заступник голови ГО «Союз інвалідів Чорнобиля Волині» Ростислав Кухтей, колишні працівники «чорнобильського» управління облдержадміністрації Людмила Никитюк і Євген Сохач, вирішили зробити вшанування Івана Івановича публічним і традиційним. На жаль, хвороба завадила долучитися до заходу дружині Івана Фуріва – Нелі Василівні.
ГО «Союз інвалідів Чорнобиля Волині» встановила на території, де розташовується офіс цієї організації, меморіальну дошку на честь Івана Фуріва, раніше демонтовану новими власниками зі стіни обласної профспілкової бібліотеки в м. Луцьку. Як відомо, значна частина цієї книгозбірні, що носить ім’я Івана Івановича, була продана іншим власникам, і зараз там відкрився черговий супермаркет. 
Тож до дошки на честь Івана Фуріва 9 лютого підійшли, щоб пошанувати будівничого Волині. Крім цього, активісти відвідали місце поховання Івана Фуріва на кладовищі по вул. Рівненській та помолилися за упокій його душі у Луцькому Свято-Троїцькому кафедральному соборі ПЦУ.
Щоб на належному рівні вшановувати пам’ять про Івана Фуріва в подальшому, представники громадськості рекомендують міській владі допомогти облаштувати біля меморіальної дошки по вул. Пушкіна квіткову клумбу.

Наш кор.

На фото Ростислава КУХТЕЯ: меморіальна дошка на честь Івана Фуріва – збережена; під час пошанування будівничого Волині.


  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (595) - 86.4%
Пізно (24) - 3.5%
Яка різниця? (12) - 1.7%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (24) - 3.5%
Мені байдуже (29) - 4.2%