У Ковелі знайомились з новаціями Закону "Про оренду державного та комунального майна"

У Ковелі знайомились з новаціями Закону

 Учора, 27 лютого, проведено нараду під головуванням першого заступника міського голови Михайла Гетьмана з питань введення в дію нового Закону України "Про оренду державного та комунального майна", повідомляють на сайті Ковельської міської ради.

Участь в ній взяли представники підприємств, установ, організацій комунальної власності та структурних підрозділів виконавчого комітету, на балансі яких перебуває майно територіальної громади м.Ковеля.

Начальник відділу по управлінню майном комунальної власності Вікторія Васінович ознайомила присутніх з основними новаціями Закону. Вона наголосила, що встановлено принципово новий порядок передачі комунального майна в оренду. З 1 лютого 2020 року об'єкти комунальної власності передаються в оренду за результатами проведення аукціону виключно в електронній торговій системі (ЕТС), у тому числі аукціону, предметом якого є право на продовження договору оренди.

Новий Закон передбачає існування Переліків двох типів. Перелік першого типу включає об’єкти, щодо яких прийнято рішення про передачу в оренду на аукціоні, а Перелік другого типу – об’єкти, щодо яких прийнято рішення про передачу в оренду без проведення аукціону.

Процедура отримання майна поза межами аукціону тепер буде дещо складнішою.  І після 1 лютого усі потенційні орендарі, які мали право на його отримання без конкурсу відповідно до попередніх правил, мають упевнитися, що відповідають новим вимогам.

Стартова орендна плата на аукціонах розраховуватиметься не від оцінки майна, а від його балансової вартості станом на останнє число місяця, який передує даті визначення цієї орендної плати. Переоцінка потенційного об’єкта оренди здійснюється у разі відсутності балансової вартості, якщо залишкова балансова вартість об’єкта дорівнює нулю або якщо залишкова балансова вартість об’єкта оренди становить менше 10% від його первісної балансової вартості. Але, якщо об'єкт пропонується для передачі в оренду без проведення аукціону, його вартість встановлюється на рівні його ринкової (оціночної вартості).

Відтепер, орендар, що уклав договір оренди майна за результатами аукціону, має право використовувати майно за будь-яким цільовим призначенням, окрім освітнього, медичного, культурного, спортивного і майна, в якому розміщені органи місцевого самоврядування.

Для оренди комунального майна встановлено мінімальний строк у 5 років. При цьому нотаріальному посвідченню підлягають лише договори оренди, укладені на більший термін. 

Деякі положення закону, зокрема в частині роботи в електронній торговій системі, будуть введені в дію з 1 жовтня 2020 року.

Порядок передачі в оренду державного та комунального майна, відповідно до ч. 8 Прикінцевих положень вказаного Закону, буде визначений Кабінетом Міністрів України. Проте станом на сьогодні такого Порядку ще не прийнято.

Наш кор.
Фото з відкритих джерел.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (169) - 88%
Пізно (5) - 2.6%
Яка різниця? (4) - 2.1%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (8) - 4.2%
Мені байдуже (5) - 2.6%