60-й день року – без соцмереж!

60-й день року – без соцмереж!

Група прихильників традиційних способів життя і комунікацій звернулася до світу з пропозицією провести 29 лютого, останній день зими високосному 2020 р., без використання соцмереж. В Україні або про це не знають, або не хочуть підтримувати.


Це спричинено стурбованістю щодо морального самопочуття людей, які все більше поринають у «Світову павутину» і набувають рис штучного інтелекту.

Але 29 лютого привертає увагу не лише через ідею не користуватися соцмережами. І  сьогодні є люди, які переконані: саме 29 лютого – найжахливіша і найнебезпечніша дата у високосному році, коли в житті і так все йде шкереберть. Саме тому вони намагаються не призначати на цей день ані весіль, ані переїздів, і взагалі не планувати жодних важливих справ.

Але досвід говорить, що це помилкове вірування. Наприклад, 29 лютого 2004 р. фільм «Повернення короля», заключна картина кінотрилогії «Володар кілець» новозеландського режисера Пітера Джексона, завоював всі 11 «Оскарів», на які він був номінований.

«Це – рекордна кількість нагород Американської кіноакадемії для одного фільму», – серед іншого звертають увагу колеги з «Німецької хвилі».

Цікаво, що в високосний рік цей день використовувався і доволі нестандартним чином. Наприклад, у Шотландії встановили, що жінка може запропонувати шлюб чоловікові, а в разі відмови він мав сплатити штраф. А в Швеції в 1712 р. після 29 лютого запровадили... 30 лютого, яке потім, правда, скасували.

Світлана КОМА.

На фото «Радіо «Німецька хвиля»: аркуш у календарі з 29 лютого.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (168) - 88.4%
Пізно (5) - 2.6%
Яка різниця? (4) - 2.1%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (7) - 3.7%
Мені байдуже (5) - 2.6%