Туманний Оман

Туманний Оман

Слідом за Петром Порошенком на таємничому та екзотичному відпочинку побував і Володимир Зеленський. Куди літають під час війни наші президенти?

Отже, оливи в огонь підлило чергове розслідування журналістів проєкту «Радіо Свобода» й телеканалу «UA: Перший» «Схеми. Корупція в деталях», яке називається «Оманлива відпустка» і розповідає про таємничий візит глави Української держави Володимира Зеленського в далекий, теплий та екзотичний Оман. У ньому йдеться, що 9 січня 2020 р. Гарант Конституції України на приватному літаку «Bombardier Global Express 6000» із бортовим номером 9H-VJN (ринкова вартість – понад 45 млн доларів США) прилетів з Оману. За даними джерел «Схем», 8 січня цим самим літаком із Москви до Оману прибув... секретар Ради безпеки Росії Ніколай Патрушев... Журналісти припустили, що міг відбутися таємничий раунд переговорів між Володимиром Зеленським і Ніколаєм Патрушевим, посланцем Владіміра Путіна.
В Офісі Президента Володимира Зеленського цим обурилися і подали на журналістів до суду. Новий керівник першої канцелярії Андрій Єрмак взагалі сказав, що все повідомлене в програмі «Оманлива відпустка» – цілковита брехня.
Цікаво, що саме «Схеми» ще в січні 2018 р. розсекретили схожий візит за кордон на той час чинного глави держави! Президента України Петра Порошенка «застукали» на Мальдівських островах у п’ятизірковому курортному готелі «Chevan Blanc Randheli», що, за підрахунками журналістів, загалом разом із перельотом обійшовся у понад 500 тис. доларів США. Опозиція, яка тепер стала владою, тоді гаряче аплодувала безстрашним журналістам, а всі обурювалися: як може Президент країни, яка в стані війни, їздити на курорт, залишаючи державу напризволяще?!
Тепер історія повторилася. Хіба що зі смердючим «російським слідом» та трагедією в небі Ірану, коли система ППО цієї країни знищила літак «Міжнародних авіаліній України». І саме ця обставина примусила Володимира Зеленського терміново повертатися в м. Київ...
А тепер про те, в чому проблема?
Проблема в тому, що досі немає публічності та офіційних документів про цю загадкову поїздку. Якщо візит був офіційним, то чого глава держави не скористався президентським літаком і не оселився в готелі столиці Оману і не на курорті? Якщо це була приватна поїздка за власні гроші, то як тоді розцінювати 2 зустрічі з оманськими посадовцями: робочі в приватній мандрівці чи приватні в робочому візиті? І взагалі, це Мальдіви-2: як Президент України, яка воює, може кудись зникати? 
І наостанок, дрібніші чиновники беруть приклад із більших. Ті, хто при владі (від голови сільради до Президента), повинні розуміти, що вони – публічні особи. Тому просто зобов’язані вчасно повідомляти суспільство, з ким, де і за чий рахунок відпочивають або лікуються.

Володимир ДАНИЛЮК.

На фото з журналу «Top Flight»: салон літака «Bombardier Global Express 6000».
 

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (8) - 61.5%
Пізно (1) - 7.7%
Яка різниця? (1) - 7.7%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (0) - 0%
Мені байдуже (2) - 15.4%