Творець окарин і сопілок

Творець окарин і сопілок

В історичному музеї с. Княгининок Луцького р-ну відкрилася виставка «Педагог. Музика. Майстер». Вона присвячена 80-річчю від дня народження талановитого музиканта, педагога та майстра Володимира Позняка, який працював у Маяківській ДМШ.

На відкриття зібралися викладачі та учні місцевої школи мистецтв, представники Волинського обласного краєзнавчого музею, друзі та колеги маестро. Директор історичного музею с. Княгининок Ірина Сардак-Бондарук розповіла про долю цього дивовижного митця, якому б цьогоріч виповнилося 80.
– Володимир Позняк виховав багатьох професійних музикантів, артистів, які згодом стали викладачами навчальних закладів та директорами музичних шкіл – наголосила вона.– Він заснував мистецькі дитячі колективи «Веселка», «Джерельце», а згодом і «Волинські візерунки». Про рівень їх виступів свідчать дипломи та грамоти різних фестивалів та оглядів, де вони отримували найвищі оцінки журі.
За словами Ірини Сардак-Бондарук, не усім музикантам вдається писати музичні твори, а він був ще й композитором, став одним з тих, хто у 80-х шукав забуті мелодії, відроджував автентичні мотиви, обробляв їх, розписував для різних музичних інструментів, що були у його оркестрах.
«Намагався показати, що Українська культура не тільки така, як нам нав’язувала радянська влада, а це ще величезний призабутий пласт надзвичайної автентики, сильних музичних красивих і вічних мелодій. Особливістю цієї різносторонньої талановитої людини було те, що він професійно виготовляв та вдосконалював музичні інструменти. Вмів інструмент підігнати під його особливе звучання для своїх колективів, щоб відтворити не лише волинський мелос, а й звуки волинської природи»,— розповідає Ірина Сардачук-Бондарук.
На виставці представлені як різноманітні сопілки, окарини з рогу та глини, так і свищики, терниці, свирілі, бубни, дримби, бусол, бугай, бандура. Однак це лише частина колекції майстра, яка налічувала до п’яти десятків. Інші досі радують глядачів зі сцени, їх використовують в різних навчальних закладах України студенти та викладачі.
Основу виставки склали інструменти, що їх зберегли учні та близькі митця, зокрема, Андрій, Володимир та Валентина Бондаруки. Частина експонатів знаходиться в архіві його сина Володимира Позняка.
– Особливістю нашої виставки є те, що Володимир Володимирович зіграв та записав майже усі інструменти і завдяки застосунку «qr-код» їх можна не лише побачити, але й відтворити завдяки телефону,– мовить Ірина Сардак-Бондарук.
Учень Володимира Позняка Андрій Бондарук нагадав, що його вчитель намагався записувати стародавні мелодії. Про це засвідчують і різноманітні збірники, підготовлені до друку митцем.
Що ім’я Володимира Позняка для Княгининка, Луцького р-ну та області,музичних кіл України є відомим та шанованим, говорили директор та викладач Княгининівської дитячої школи мистецтв Роман Березинський та Галина Бобицька.
Своїми спогадами про маестро поділився і заступник редактора «Волинської газети», письменник, редактор книг Володимира Позняка Сергій Цюриць. Виставка діятиме до червня, тож всі охочі можуть завітати до історичного музею, оглянути унікальні авторські музичні інструменти, дізнатися про життя і творчість видатного краянина.

Світлана COЛT.
Фото Віктора РАЙОВА.


  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (503) - 88.4%
Пізно (18) - 3.2%
Яка різниця? (9) - 1.6%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (20) - 3.5%
Мені байдуже (17) - 3%