Тоді газета писали

Тоді газета писали

80 років тому

За рідну мову в Церкві

Парафіяне с. Великої Городниці Дубенського повіту звернулися до митрополита Діонисія з проханням про відправу Служби Божої українською мовою в їхній церкві. До цього часу парафіяне не мають відповіді на своє подання, хоч переказують, що благочинний уже дістав відповідь від митрополита і не оголосити її селянам. Уривок із подання: «…немає у нас більшої втіхи, більшої радости, більшого свята, як єдиними устами і єдиним серцем у своїй батьківській рідній мові славити Господа Милосердного і просити в нього милости і підтримки для нас і для святої нашої Православної церкви…»

(«Українська нива», 1934 р.)

75 років тому

Різні вісти

Гробниця Наполеона в Палаті Інвалідів (Париж) була поважно загрожена великим пожаром 22 грудня минулого року. Пожар з великими труднощами вдалося погасити. Страти були дуже значні.


На фото: сучасний вигляд гробниці Наполеона у Соборі Будинку Інвалідів у Парижі.

(«Шлях», 1939 р.)

60 років тому

Дружба школярів

З року в рік міцніє дружба українського і російського народів, посилюються зв’язки між учнями двох братніх народів. Ці патріотичні почуття яскраво виражені в листах волинських школярів та московських друзів – учнів шкіл столиці. «Наша вчителька Ярина Кіндратівна Міщук розповідає нам про великий братній російський народ. І ми завжди з цікавістю слухаємо її, бо хочемо знати якнайбільше історію великого російського народу, дружби з яким нікому і ніколи не розірвати», – пишуть у своєму листі учні Мизівської середньої школи Старовижівського р-ну до учениць 605 жіночої середньої школи міста Москви.

(«Радянська Волинь», 1954 р.)

25 років тому

Нам жити

У Луцьку підписано договір про співробітництво між обкомом комсомолу і молодіжними спілками Холмського та Замостського воєводств ПНР на 1989 р.Що договором передбачено? Наприклад, комсомольські працівники проходитимуть двосторонню практику, а журналісти – стажування у редакціях волинського і Холмського тижневиків, відпочиватимуть влітку сім’ями. Обміняються делегаціями піонери і харцери, студенти, молоді виробничники. Делегації молодіжних спілок сусідніх воєводств, які перебували на Волині, мали зустріч в обкомі Компартії України, з активом Володимир-Волинської міської комсомольської організації, побували на вечорі інтернаціональної дружби, відвідали обласну промислову виставку.


На фото: під час зустрічі.

(«Молодий ленінець», 1989 р.)

5 років тому

Ахметов збудує стадіон

Президент футбольного клубу Рінат Ахметов заявив, що у Донецьку буде побудовано новий стадіон. Про це він повідомив під час зустрічі керівництва і гравців «Шахтаря» з представниками фан-клубу команди. Арена буде побудована в парку Ленінського комсомолу. Бюджет будівництва становить 150 млн дол.

(«Досвітня зоря», 2009 р.)

За матеріалами Державного архіву у Волинській області

Підготувала Наталія ГЛАВНІЧЕК.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (612) - 86.1%
Пізно (26) - 3.7%
Яка різниця? (14) - 2%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (24) - 3.4%
Мені байдуже (30) - 4.2%